9 sierpnia
wtorek
Romana, Ryszarda, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Podsumowanie uroczystości jubileuszowych Radia Warszawa

Ocena: 4.8
561

Podziękowania, wspomnienia, łzy wzruszenia i dobra muzyka. Taka była wczorajsza gala z okazji 30. lecia Radia Warszawa. Relację z uroczystości przedstawiamy poniżej.

Fot. Waldemar Kompała/ Radio Warszawa

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych rozgłośni radiowych. Oto czego życzyli naszej redakcji:

Z pewnością tych życzeń jest mnóstwo. Wszyscy składają takie poważne życzenia, ale ja powiem z innej strony. To, co kocham w radiu, to poczucie humoru. Dlatego życzę moim kolegom i koleżankom dziennikarzom radiowym, żeby to poczucie humoru ich nigdy nie opuszczało, nawet wobec trudnych radiowych sytuacji, w które obfituje ich codzienna praktyka.

– powiedziała specjalistka ds. marketingu i reklamy w Radiu Warszawa Anna Niebielska.

Życzę zdecydowanie, aby radio wciąż się rozwijało. Aby miało coraz więcej Słuchaczy i coraz więcej Darczyńców. Aby program był coraz bogatszy w treści oraz tę misję głoszenia Ewangelii oraz budowania narodu. Życzę tego na kolejne, co najmniej, 30 lat.

– mówił współprowadzący audycję „Księga” ks. Łukasz Turek.

300 lat Dobrego Słowa na Fali!

– dodaje sekretarz programowy Maria Górczyńska.

W szczególnie ciepłych słowach wyraził się o radiu prof. Grzegorz Łęcicki, który przed laty pełnił funkcję dyrektora programowego. Wyjaśnił, na czym polega fenomen Radia Warszawa:

To, co wyróżnia Radio Warszawa to przede wszystkim lokalność. Nie wstydzimy się, że jesteśmy „ z tamtej strony” Wisły. To jedyna rozgłośnia prawobrzeżnej Warszawy. Drugą sprawą jest to, że radio zawsze pozostało wierne swojej tożsamości. To znaczy zawsze było tym radiem katolickim, które nie dało się wkomponować w ten komercyjny system ewolucji i różnych mediów katolickich, które początkowo były katolickie, a później kończyło się to różnie. Mimo trudnych czasów oraz tego, że nauczanie Ewangelii oraz idea Kościoła to zawsze jest trochę droga pod prąd, to Radio Warszawo pozostaje temu wierne. Media katolickie są nie są po to, żeby się wszystkim podobać, ale po to, żeby zachować prawdę.

Z okazji jubileuszu swoje słowa do dyrekcji i pracowników Radia Warszawa skierował premier Mateusz Morawiecki. List gratulacyjny został odczytany podczas gali. (Pełna treść listu)

Na uroczystości szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych minister Jan Józef Kasprzyk przyznał Radiu Warszawa medal Pro Bono Poloniae, w uznaniu zasług położonych na polu krzewienia postaw patriotycznych.

To, co czynie od 30 lat Radio Warszawa jest nie tylko wypełnieniem misji ewangelizacyjnej, ale też misji służebnej, dzięki której możemy tworzyć wspólnotę narodową i państwową. To dbałość o polską kulturę, o słowo, o naszą historię i naszą przeszłość.

– powiedział minister podczas wręczania medalu na ręce dyrektora redaktora naczelnego ks. Mariusza Wedziuka.

Słowo do wszystkich zebranych na sali gości oraz do Słuchaczy Radia Warszawa, łączących się poprzez transmisję, skierował także bp Romuald Kamiński.

Oby wszystkie wysiłki, które wkładają, zarówno Pracownicy, jak i Darczyńcy, znalazły dobry upust na bliższą i dalszą przyszłość. Widzieliśmy to i widzimy, że radio jest nam bardzo potrzebne. Myślę, że w przyszłości – przez swoje ciepłe i mądre nastawienie – będzie jeszcze bardziej potrzebne.

– podkreślił ordynariusz warszawsko-praski

Głos zabrał również dyrektor redaktor naczelny Radia Warszawa ks. Mariusz Wedziuk. Przybliżył historię powstania naszej rozgłośni oraz wyraził wdzięczność za codzienną pracę Pracowników i Darczyńców. Podziękował również Słuchaczom, bez których praca radiowca nie miałaby sensu. „Radio to ludzie” – często podkreślał.

Uroczysta gala odbyła się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. Poprowadzili ją prezenterzy Radia Warszawa: Katarzyna Supeł-Zaboklicka i Mariusz Dorot. Galę poprzedziła Msza Święta dziękczynna w katedrze warszawsko-praskiej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

Retransmisja Mszy Świętej:

Retransmisja Gali Radia Warszawa:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 sierpnia

Wtorek, XIX tydzień zwykły - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 Posłuchaj, córko, spójrz i nakłoń ucha
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 25, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter