5 grudnia
sobota
Sabiny, Krystyny, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Podstawa programowa w TVP

Ocena: 0
432

Dziś o godz. 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Od poniedziałku do piątku na czterech kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Historia i TVP Sport przygotowano pasmo skierowane do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Podzielono je na dwa bloki: poranne, rozpoczynające się od godz. 8.00, i na powtórzeniowe – od godz. 12.30. Z kolei w TVP2 o 11.05 nadawane jest pasmo edukacyjne dla najmłodszych.

Fot. pixabay.com/CCO

Projekt „Szkoła z TVP” to efekt podpisanego 27 marca br. porozumienia TVP z MEN o realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej  informuje, że aby wziąć udział w zajęciach zorganizowanych w „Szkole z TVP”, wystarczy wybrać odpowiednią antenę Telewizji Polskiej, na której prowadzone są lekcje dla konkretnej klasy. Następnie trzeba wskazać godzinę emisji lekcji w danym dniu – w bloku porannym lub w powtórzeniowym. Plan lekcji z podziałem na klasy i przedmioty jest dostępny na stronie szkolaztvp.pl.

Plan zajęć udostępnią też elektroniczne przewodniki programowe operatorów dostarczających sygnał telewizyjny. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej

- podaje resort edukacji.

Wszystkie cztery kanały Telewizji Polskiej, na których emitowana jest „Szkoła z TVP”, są dostępne dla każdego za darmo. Sponsorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Cieszymy się, że Telewizja Polska tak aktywnie włączyła się w pomoc nauczycielom i uczniom w kształceniu na odległość. Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu

- podkreślił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Dla najmłodszych uruchomiono pasmo edukacyjne w TVP2. „Wesoła Nauka” jest skierowana do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli. Będzie nadawana od poniedziałku do piątku, po zakończeniu programu „Pytanie na Śniadanie”, po godz. 11.05.

Jak podaje MEN, cykl to „trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych".

Prowadzący Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zobaczymy zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli

- napisano.

Jednocześnie przypomniano, że już wcześniej Telewizja Polska – poza specjalnymi pasmami TVP ABC i TVP Kultura uruchomiła specjalne audycje dla uczniów i szkół w serwisie VOD.TVP.PL.

Od 12 marca do 10 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach i w przedszkolach są zawieszone. Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 grudnia

Sobota, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni
Pan jest naszym sędzią, Pan naszym prawodawcą,
Pan naszym królem, on nas zbawi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 30,19-21. 23-26; Ps 147A,1-6; Mt 9,35 – 10, 1. 5-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter