29 września
piątek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowa odsłona Salve TV

Ocena: 0
1988

Już od 24 stycznia na www.salvetv.pl będzie można oglądać zupełnie nowe programy. W ramówce m.in. "Wielokuchnia" z Agatą Puścikowską, program turystyczny "Warszawa z buta", codzienna publicystyka i wiadomości z życia Kościoła.

2016-01-21 23:28
mip / Warszawa (KAI), mz
fot. Salve TV

KAI poznała szczegóły ramówki SalveTV. Telewizja diecezji warszawsko-praskiej, jak podkreślają twórcy, ma inspirować do działania i promować wartości chrześcijańskie. 24 stycznia oficjalnie ruszy nowa platforma internetowa.

We wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej, z okazji swojego debiutu Salve TV zaprasza na Mszę świętą o godz. 11:00 w kościele Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2, celebrowaną przez abp. Henryka Hosera SAC (więcej informacji). Po Mszy charytatywne kolędowanie z salezjanami i teatrem Po Prostu.

Jednym z hitów nowej ramówki telewizji SalveTV ma być program kulinarny "Wielokuchnia", w którym Agata Puścikowska, dziennikarka i mama pięciorga dzieci, będzie przekazywać widzom pomysły na ciekawe i proste dania. – Chcemy zająć się gotowaniem smacznym, efektownym, ale przede wszystkim możliwym do wykonania dla zwykłych śmiertelników, nie raz do wykonania z udziałem naszych dzieci, a na pewno dla dzieci – wyjaśnia Mateusz Dzieduszycki, szef nowej telewizji.

Na stronie www.salvetv.pl będzie można także zobaczyć program turystyczny "Warszawa z buta", prezentujący nieznane zakątki stolicy i ciekawostki miasta. Autorzy zapewniają, że "pokażą Warszawę nie tylko teoretycznie, ale i użytkowo".

W ramówce telewizji warszawsko-praskiej pojawi się też poradnikowy program dla kobiet "Babskim okiem" oraz program kulturalny "Boskie książki", w których autorzy recenzować będą wartościowe publikacje wydawnicze.

– Chcemy zachęcić publiczność do szerokiej aktywności społecznej i pokazać, ile jest różnorodnych inicjatyw, w które każdy może się włączyć, aby nieść pomoc innym – dodaje Mateusz Dzieduszycki. Twórca SalveTV zauważa, że jeżeli nazwalibyśmy tę telewizję lifestylową, to trzeba tu mówić o katolickim lifestylu. – Kierujemy się zasadą, że duchowość może przenikać każdą czynność ludzką, a wszystko, co robimy może być inspirowane przesłaniem Ewangelii – podkreślił Dzieduszycki.

Nie zabraknie też miejsca na informacje z życia Kościoła, zarówno lokalnego – warszawsko-praskiego, jak i powszechnego. Na widzów czekać będzie też codzienna dawka publicystyki. – W "Temacie dnia" będziemy prezentować wypowiedzi przedstawicieli życia publicznego, aby przybliżyć to, co w danej chwili dzieje się w przestrzeni społecznej – wyjaśnia Dzieduszycki.

Jak zapewnia szef SalveTV, nowa odsłona strony internetowej telewizji pojawi się już w niedzielę. Wtedy też transmitowane będą uroczystości z warszawskiego kościoła Najświętszego Serca Maryi przy placu Szembeka, którymi oficjalnie zainicjowana będzie nowa telewizja.

Pełna ramówka ruszy od poniedziałku, 25 stycznia. – Oprócz programów nadawanych na żywo, będziemy zamieszczać materiały podcastowe. Wszystkie audycje będzie można oglądać "na żądanie" – VOD (video on demand) – o każdej porze – zapewnia twórca SalveTV.

Stacja dała się poznać podczas odbywającego się w listopadzie Synodu Biskupów o Rodzinie, podczas którego dziennikarze i ich goście relacjonowali i komentowali doniesienia synodalne. Zdaniem Mateusza Dzieduszyckiego tamto doświadczenie pokazało wielką współpracę mediów katolickich, którą, już w regularnej pracy, warto będzie kontynuować.

Inicjatorem telewizji internetowej SalveTV jest biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser, który w 2014 roku zapowiedział powstanie takiego projektu. Za organizację nowego medium odpowiedzialny jest szef biura prasowego kurii Mateusz Dzieduszycki. W diecezji warszawsko-praskiej istnieją już takie media, jak Radio Warszawa i Tygodnik Idziemy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Piątek, XXV Tydzień zwykły - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie
i wszyscy słudzy pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Franciszka 25 IX - 3 X

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter