18 sierpnia
czwartek
Ilony, Bronislawa, Heleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łotwa: Radio Maryja rozpoczęło działalność w Rydze

Ocena: 0
1381

W Rydze rozpoczęło działalność łotewskie Radio Maryja. 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, metropolita ryski abo Zbigniew Stankiewicz poświęcił siedzibę rozgłośni, która rozpoczęła też nadawanie na falach ultrakrótkich.

2015-12-10 09:59
(KAI/RV) / Ryga, sg

Do tej pory bowiem program był pilotażowo nadawany jedynie w Internecie.

Realizacja tej katolickiej inicjatywy medialnej na Łotwie była możliwa dzięki materialnej i organizacyjnej pomocy ze strony Światowej Rodziny Radia Maria, zwłaszcza jej oddziału europejskiego. Inaugurując pracę rozgłośni abp Stankiewicz wygłosił też katechezę o Bożym Miłosierdziu i odpowiadał na pytania słuchaczy. Podkreślił, że dzięki Radiu Maryja, nadającemu tradycyjnie w eterze, a nie tylko w Internecie, znacząco poszerzy się możliwość dotarcia do wiernych.

Do tej pory bowiem jedyną rozgłośnią katolicką na Łotwie było regionalne Radio Latgales, obejmujące swoim zasięgiem tylko wschodnią część kraju. – Teraz mamy możliwość dotarcia do przynajmniej połowy mieszkańców Łotwy – stwierdził metropolita stolicy. Zwrócił przy tym uwagę na fakt, że "w dniu otwarcia Drzwi Świętych i rozpoczęcia Roku Miłosierdzia mogłem ogłaszać to miłosierdzie nad Łotwą”.

Łotewskie Radio Maryja nadaje w Rydze, Lipawie i Krasławie 24 godziny na dobę, proponując słuchaczom języka łotewskiego i rosyjskiego modlitwę, refleksję, chrześcijańską muzykę oraz wiadomości bieżące.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 sierpnia

Czwartek, XX tydzień zwykły
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 1-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter