18 sierpnia
czwartek
Ilony, Bronislawa, Heleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź: zainagurowano Młodzieżową Akademię Dziennikarstwa

Ocena: 0
765

„Łączyć aby się dzielić” – pod takim hasłem rozpoczęła swoją działalność Młodzieżowa Akademia Dziennikarska. Pierwsze warsztaty dla młodzieży, odbyły się w Łodzi, w Diecezjalnym Centrum Światowych Dni Młodzieży.

2016-02-13 20:25
az / Łodź (KAI), sg

Gościem specjalnym był rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik KEP, zaapelował do młodzieży, o odwagę i wykorzystywanie swoich talentów, by móc przekazywać w mediach społecznościach to czym żyją, w co wierzą, czym się interesują i czym chcą podzielić się z innymi, a przez to mogą się stać współczesnymi ewangelizatorami.

Warsztaty prowadzili dziennikarze, na co dzień zaangażowani w łódzkie media katolickie (Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, Prezydium Krajowej Rady KSM, Biuro Prasowe Archidiecezji Łódzkiej, Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela Łódzka”, Diecezjalna Redakcja miesięcznika dla młodzieży „Łódzkie Wzrastanie” oraz KSM Archidiecezji Łódzkiej,TVP3 Łódź).

Warsztaty to pomysł, który zrodził się we współpracy Konferencji Episkopatu Polski i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ks. Zbigniew Kucharski – Asystent Generalny KSM, zwracając się do uczestników warsztatów, uświadomił im, że każdy, kto dziś korzysta z mediów społecznościach takich jak: Facebook i Twitter, jest dziennikarzem. Krótka notka, zdjęcie, filmik, udostępnione kilka lub kilkadziesiąt razy w Internecie, stają się newsem i docierają do wielu.

W warsztatach udział wzięło ponad 40 uczestników z Archidiecezji Łódzkiej, którzy w czasie Światowych Dni Młodzieży w diecezjach, mogą stać się korespondentami i relacjonować wydarzenia, odbywające się w tzw. regionach.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 sierpnia

Czwartek, XX tydzień zwykły
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 1-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter