28 stycznia
piątek
Walerego, Radomira, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Ocena: 4.4
513

Niedziela, 19 września to kolejny już Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji papież ogłosił orędzie „Chodź i zobacz”. Franciszek wskazuje, że aby móc opowiadać prawdę o życiu konieczne jest wyjście z wygodnego przeświadczenia: „ja już to wiem”. Zwraca uwagę, że trzeba opuścić wygodne miejsce, zdzierać buty.

Fot. pixabay.com/CCO

Żeby dziennikarstwo było poważne to trzeba zdzierać buty, czyli trzeba być w tych miejscach, o których piszemy i nie bazować na tym, co inni napisali, ale rzeczywiście „Chodź i zobacz” – jak zaczyna się to orędzie. Idź i popatrz, jak to jest naprawdę. Jest tak, jak inni napisali, a może jest inaczej? Ty musisz być w tym miejscu.

– mówi były dyrektor programowy Radia Watykańskiego, ks. Andrzej Majewski SJ.

Jest to także święto Radia Warszawa.

W 21 parafiach Diecezji Warszawsko-Praskiej będzie w tym dniu tradycyjnie prowadzona kwesta na rzecz rozgłośni. Będziemy prosić o wsparcie, to duchowe, jak i materialne. Bez tego nie da się poprowadzić żadnych dobrych dzieł. Dlatego już dzisiaj serdecznie dziękuję wszystkim naszym dobroczyńcom. Do parafii, w których odbędzie się kwesta, przyjadą wolontariusze. To oni będą prowadzić zbiórkę. Wsparcie materialne jest przydatne w tworzeniu dobrego programu – zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym.

– informuje dyrektor redaktor naczelny Radia Warszawa, ks. dr Mariusz Wedziuk. Jak podkreśla, radio to ludzie, a ich wsparcie jest nie do przecenienia.

Radio to ludzie, z jednej i z drugiej strony odbiornika. Staramy się, aby nasza oferta była na najwyższym poziomie. Chcemy, by Radio Warszawa przekazywało dobre słowo, ewangelizowało, ale także informowało o tym, co dzieje się w Warszawie – jesteśmy radiem lokalnym.

– podkreśla ks. Wedziuk.

Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu obchodzony jest zwykle w niedziele przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, ale episkopaty na całym świecie mają dowolność w ustanawianiu daty tego dnia, dlatego w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września. W tym roku będzie to 19 września.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 stycznia

Piątek, III Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 4,26-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter