17 czerwca
poniedziałek
Laury, Marcjana, Alberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jesień w TVP

Ocena: 0
225

Prezes Jacek Kurski wraz ze współpracownikami podczas specjalnej prezentacji zapowiedział jesienną ramówkę TVP pod hasłem „Bądźmy razem jesienią”.

fot. Telewizja Polska

Flagowym wydarzeniem repertuarowym w trakcie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będzie emisja serialu „Drogi wolności”, która rozpocznie się w niedzielę 2 września o godz. 20.10 w TVP 1. Będzie to epicka, pełna przygód i zwrotów akcji, historia trzech sióstr z krakowskiej mieszczańskiej rodziny Biernackich, które w czasie I wojny światowej zakładają tygodnik „Iskra”. W tle wojna i walki Legionów.

W dniu święta niepodległości, 11 listopada, planowane są transmisje z licznych uroczystości i koncertów. Wydarzeniem będzie premierowa emisja pierwszego odcinka serialu „Młody Piłsudski”. Akcja tego sensacyjno-przygodowego serialu (emisja całości odbędzie się w przyszłym roku) rozgrywa się w końcu XIX wieku, kiedy to grupa bojowców z młodym Józefem Piłsudskim i jego przyjaciółmi po zamachu na cara Aleksandra II rozpoczęła działalność konspiracyjną.

W jesiennej ramówce planowana jest kontynuacja popularnych i lubianych seriali. Na antenie TVP 1 i TVP 2 pojawią się nowe odcinki: „Dziewczyn ze Lwowa”, „Klanu”, „Korony królów”, „Ojca Mateusz”, „Leśniczówki”, „Barw szczęścia”, „M jak miłość (jubileuszowa 20. seria), „Na dobre i na złe”, „Na sygnale”, „O mnie się nie martw” i „Rodzinki.pl”.

Z okazji obchodów rocznicy niepodległości Teatr TVP przygotował kilka ciekawych premier, w tym spektakl „Fryderyk”, o młodych latach Fryderyka Chopina (premiera 10 listopada), oraz nową inscenizację „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego (17 grudnia). Na 5 listopada zaplanowana została premiera „Prymasa Hlonda” w reżyserii Pawła Woldana. W sztuce poznamy emigracyjne losy kard. Augusta Hlonda podczas II wojny światowej. W repertuarach wszystkich kanałów TVP będzie jak zwykle dużo publicystyki, transmisji sportowych, polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz rozrywki. Pod tym względem niewiele się zmieniło, bowiem kierownictwu TVP zawsze zależało, aby pogodzić statutową działalność misyjną z wysoką oglądalnością.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 czerwca

Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu.

Dziś w Kościele: poniedziałek XI tydzień zwykły
+ wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Kor 6,1-10; Ps 98 (97),1bcde. 2-3b.3c-4; Mt 5,38-42.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)