22 kwietnia
czwartek
Kai, Leonii, Sotera
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hiszpania: portal chwali Polskę za sprzeciw wobec rugowania Chrystusa z internetu

Ocena: 4.7
529

Prawicowy hiszpański portal Hispanidad pochwalił władze Polski za konfrontację z internetowymi gigantami próbującymi ograniczać wolność słowa i wymazywać Chrystusa z internetu. Wskazuje, że Warszawa idzie na wojnę z cenzurą w internecie, kierując się przekonaniami światopoglądowymi, a nie motywacją finansową, tak jak Australia czy Kanada.

Fot. pixabay.com/CCO

 Zamieszczony w minioną niedzielę tekst hiszpański portal zatytułował „Polska «forever»”, wskazując, że rząd Mateusza Morawieckiego idzie na wojnę z gigantami, takimi jak Google, Facebook czy Twitter, próbując walczyć ich własną bronią.

Warszawa zamierza cenzurować postępowych cenzorów. W grę wchodzi wolność słowa w internecie, a Polacy słusznie wskazują, że trzeba walczyć z oligopolem internetowym służącym wymazywaniu Chrystusa z internetu… pod pozorem rzekomej walki z dezinformacją

– napisał Hispanidad.

Hiszpański portal zacytował ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, który zapowiedział, że polskie władze nie zgodzą się na dyskryminacyjne działanie wielkich mediów społecznościowych na terenie Polski.

Hispanidad wskazał, że współcześnie wiele tekstów cenzurowanych w internecie dotyczy przesłania chrześcijańskiego, które w ocenie portalu nie jest mile widziane w głównych sieciach społecznościowych.

Polsko, nadziejo nasza. Liczymy na to, że wypełnisz swoje zapowiedzi. Jeśli Google cenzuruje to, co uważa za politycznie niepoprawne, to my ocenzurujemy Google za każdym razem, kiedy on poddaje kogoś cenzurze

– podsumował portal.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 kwietnia

Czwartek, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
«Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 44-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter