W numerze m.in. Kinga Hałacińska rozmawia z Tomaszem Szturo o tym, jak opowiadać o II wojnie światowej.
Wrześniowy „Biuletyn IPN” przypomina napaść Niemiec i Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r., ogrom zbrodni dokonywanych przez najeźdźców oraz strat ludzkich i materialnych poniesionych przez naszą ojczyznę. Minęło 85 lat. Spadkobiercy sprawców bestialstwa czasem zdobywają się na zdawkowe prośby o wybaczenie. Jednocześnie zdają się nie rozumieć, że Rzeczpospolita ma prawo do reparacji wojennych.
W numerze m.in. Kinga Hałacińska rozmawia z Tomaszem Szturo o tym, jak opowiadać o II wojnie światowej. Bogusław Tracz pisze o kulisach i przebiegu prowokacji gliwickiej 31 sierpnia 1939 r. Tematem sądów specjalnych w Generalnym Gubernatorstwie zajmuje się Konrad Graczyk, a Piotr Majewski – grabieżą polskich dóbr kultury. Tomasz Panfil pisze o bombardowaniu Frampola 13 września 1939 r.; ten przykład dowodzi, że możliwe jest zniszczenie miasta w celach szkoleniowych.
„Biuletyn IPN” można kupić w placówkach Poczty Polskiej, w sieci EMPiK oraz w księgarniach IPN. Jest dostępny także w prenumeracie. Więcej na ipn.gov.pl/pl, zakładka Wydawnictwo.