19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czy wiesz, że mózg uczy się proporcjonalnie do tego, jak się bawi?

Ocena: 0
666

Kiedy dziecko ma usiąść do zadań, a jest nerwowo, jest dużo napięcia, to bardzo trudno będzie mu zapamiętać materiał. Mózg nie chce się tak uczyć. Jak mu pomóc? O tym rozmawiają Joanna Białobrzeska i Anna Jakubczyk-Mucha w serii filmów „Wychowanie od kuchni” publikowanych na kanale youtubowym SalveNET.

Fot. pixabay.com/CCO

Zadbajmy o rozwój młodego człowieka, rozwijajmy jego kreatywność, pamięć, znajdźmy więcej czasu na bycie z nim, na rozmowy, na wspólne zabawy. Joanna Białobrzeska

Dziecko zachwyca się od  dwudziestu do pięćdziesięciu razy dziennie, wtedy to w mózgu tworzą się nowe połączenia. Ludzie uczą się tak dobrze, jak się bawią. Ktoś kiedyś powiedział, że jeżeli chcemy pomóc dzieciom, to musimy zająć się ich mózgami, bo w końcu nie czytają nerkami. Jeżeli mózg uczy się przez zabawę to powinniśmy tak pracować z dzieckiem, żeby jednocześnie mogło zobaczyć, usłyszeć i jeszcze zatańczyć i zaśpiewać to, czego chce się nauczyć.

Typy przyswajania wiedzy - Wychowanie od kuchni #05

Jak uczy się moje dziecko?

Wzrokowcy to osoby, które zwykle szybko mówią, najlepiej uczą się, gdy widzą materiał, korzystają z wykresów, map i schematów. Wsparciem w nauce będzie m.in. podkreślanie na kolorowo ważnych informacji, oglądanie filmów i fotografii związanych z materiałem do zapamiętania.
Słuchowcy uczą się poprzez słuchanie siebie i innych. Rozwiązują problemy głośno myśląc lub rozmawiając. Co ciekawe, zawsze pytają o informacje i zwykle nie czytają instrukcji. Pomocne dla nich będzie nagrywanie informacji do zapamiętania, powtarzanie najważniejszych informacji, ułożenie piosenki z najważniejszych fraz do zapamiętania.
Kinestetycy to osoby wrażliwe na dotyk, ruch i odczucia emocjonalne. Postrzegają i uczą się poprzez ruch. Pomocny w nauce będzie dla nich taniec i stymulowanie wszystkich zmysłów.

Słowa wypowiedziane nigdy nie lecą w próżnię, one jak strzały zawsze gdzieś w coś trafią. Jeśli są to słowa miłości, to nie ma dna, z którego wyciągnęłyby drugiego człowieka. Joanna Białobrzeska

Zamień słowo „muszę” na „chcę”

Powtórka jest królową nauk. Poł godziny, przerwa, powtórki, powtórki, powtórki, powtórki, przyjazna atmosfera, tak żeby nauka kojarzyła się z czyś sympatycznym. Ważne, by  rodzice pomogli dziecku odkryć formę, w jakiej dziecko uczy się najszybciej. I dostosowali do tego rodzaj nauki.

Na cykl „Wychowanie od kuchni” w SalveNET zapraszają w dniach 1-12 grudnia
Joanna Białobrzeska oraz Anna Jakubczyk-Mucha.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLGhqh3tHDieVS8RCreit9-C8Oz3nj629W

*****

 

Projekt sfinansowano przez
Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Piątek, III Tydzień wielkanocny
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter