4 grudnia
piątek
Barbary, Krystiana, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Brutalna napaść

Ocena: 0
313

Zorganizowana napaść na dziennikarkę TVP Magdalenę Ogórek wywołuje oburzenie większości dziennikarzy i polityków.

Bojówki totalnej opozycji przekroczyły bowiem kolejną granicę, dopuszczając się fizycznej agresji i wyzwisk wobec bezbronnej kobiety i dziennikarki, chronionej nie tylko Kodeksem karnym i cywilnym, ale także prawem prasowym. Według tegoż prawa każdy, kto próbuje wymusić na dziennikarzu opublikowanie jakiś treści lub zaniechanie publikacji, podlega karze pozbawienia wolności do lat dwóch. Przemoc wobec Magdaleny Ogórek, którą sprawcy sami rejestrowali i opublikowali w internecie, wyczerpuje znamiona takiego przestępstwa. Środowisko dziennikarskie oczekuje w tej sprawie zdecydowanych działań policji i prokuratury.

Na tle solidarnego potępienia tej napaści skandalicznie wyróżnił się były poseł PO i Ruchu Palikota – Janusz Palikot. Co prawda nazajutrz przeprosił za wulgarne słowa pod adresem ofiary agresji, jednak propozycję zapłaty 5 tys. złotych na wskazany przez nią cel w ramach rekompensaty – ze strony producenta alkoholu można uznać za próbę kolejnego poniżenia pokrzywdzonej. Zgrzytem odbił się w tym momencie również wpis przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska na Tweeterze: „Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować”. Czyżby Donald Tusk zachęcał do kolejnych „protestów”?

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktor naczelny tygodnika "Idziemy"
henryk.zielinski@idziemy.com.pl

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Piątek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 29,17-24; Ps 27,1bcde.4.13-14; Mt 9,27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter