25 maja
piątek
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biełsat TV wkrótce w "nowej formule"

Ocena: 0
755

W najbliższym miesiącu nie będzie żadnych zmian ws. telewizji Biełsat, w tym czasie zostanie wypracowana nowa, kompromisowa formuła działania telewizji –  powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak poinformował, premier Beata Szydło rozmawiała w tej sprawie z dyrektor stacji.

Premier spotkała się z szefową Biełsatu Agnieszką Romaszewską-Guzy w celu omówienia zasad funkcjonowania telewizji Biełsat, jej organizacji i struktury w przyszłości – powiedział PAP w czwartek Bochenek.

– Ustalono, że przez najbliższy miesiąc nie będzie żadnych zmian, a jednocześnie ma to być czas poświęcony na wypracowanie nowej, kompromisowej formuły działania telewizji – podkreślił.

– Warto również zwrócić uwagę, że celem działania ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego nigdy nie był zamiar likwidacji tego kanału – dodał rzecznik rządu. – Pani premier jest przekonana, że przy dobrej woli każdej ze stron uda się stworzyć takie warunki pracy telewizji, które będą akceptowalne dla wszystkich z uwzględnieniem interesów widzów telewizji Biełsat – zaznaczył.

MSZ planowało zmniejszenie budżetu Biełsatu o ponad dwie trzecie – z 17 mln zł do 5 mln zł – informowała wcześniej PAP szefowa stacji.

– Takie cięcie w przypadku budżetu właściwie każdej instytucji oznacza jej śmierć – mówiła Romaszewska-Guzy. Dodała, że w związku z problemami finansowymi cięcia w budżecie stacji planuje także Telewizja Polska, w której skład wchodzi Biełsat. – Z 26 mln zł zjedziemy do 9 mln zł. To jest de facto likwidacja telewizji – podkreśliła Romaszewska-Guzy.

Szef MSZ Witold Waszczykowski pytany o ograniczenie dotacji dla telewizji Biełsat, tłumaczył, że nie ma pieniędzy na tę inicjatywę w związku z innymi zadaniami takimi jak pomoc syryjskim uchodźcom.

Według niego rozwiązaniem byłoby, by Telewizja Polonia i TVP Kultura były odbierane na Białorusi, tym bardziej, że – jak dodał – tam "żyje kilkaset tysięcy Polaków". Jesteśmy umówieni z Białorusinami, że oni wprowadzą na teren Białorusi telewizję Polonia, telewizję Kultura – mówił. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły