29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Aplikacja Faustyna.pl już dostępna

Ocena: 0
1129

Aplikacja Faustyna.pl na smartfony i tablety, która jest mobilną wersją strony www.faustyna.pl, jest już dostępna w sklepie Google Play.

2016-04-05 13:29
pra / Kraków (KAI), mz

Powstała, by ułatwić pielgrzymom z różnych stron świata – zwłaszcza podczas ŚDM – dostęp do najistotniejszych treści związanych z orędziem miłosierdzia i łagiewnickim Sanktuarium.

Aplikacja Faustyna.pl uwzględnia najważniejsze tematy związane ze św. siostrą Faustyną, z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego w formach, które przekazał jej Jezus, myśli z jej „Dzienniczka” na każdy dzień oraz informacje o stolicy kultu Miłosierdzia Bożego – Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Ponadto zawiera aktualizowane wiadomości tekstowe i zdjęciowe, dostęp do transmisji online z kaplicy cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego oraz szybki kontakt z dziełami prowadzonymi w łagiewnickim Sanktuarium.

"Poprzez tę aplikację Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wraz ze Współpracownikami dzieli się darem orędzia o Bożym Miłosierdziu, z którym Jezus wysłał św. Siostrę Faustynę do całego świata. Jej bogactwo duchowe i orędzie Miłosierdzia św. Jan Paweł II nazwał „darem Boga dla naszych czasów” i dał Kościołowi i światu na trzecie tysiąclecie" – czytamy na stronach sklepu Google Play, gdzie aplikację można pobrać.

– Bardzo wiele osób łączy się z nami online. Ciągle dostajemy informacje z całego świata – bardzo często od Polonii, ale też od ludzi innych języków – mówi s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Gdy jest jakaś awaria i któryś z kanałów komunikacji przestaje działać, to siostry natychmiast są alarmowane i proszone o przywrócenie np. transmisji on-line z nabożeństw transmitowanych z klasztornej kaplicy.

Najwięcej osób łączy się online z klasztorną kaplicą w Godzinie Miłosierdzia, ale także podczas Mszy świętej, jutrzni, nieszporów czy Drogi Krzyżowej. Znaczna część osób, która korzysta z transmisji online to ludzie chorzy, przykuci do łóżka. – Te osoby też chcą żyć, chcą mieć duchowy pokarm, chcą być w łączności ze światem. Bardzo pomaga im to, jeżeli mogą pomodlić się z nami i jednocześnie widzieć to miejsce i słyszeć modlitwę – być częścią naszej wspólnoty – mówi s. Gaudia Skass.

Aplikacja została wykonana przez Karolinę Ślusarczyk i Klaudię Popko, częściowo w ramach pracy dyplomowej na Akademii Górniczo-Hutniczej pod kierunkiem dr. Roberta Chodorka, aby ułatwić pielgrzymom z różnych stron świata oraz ludziom młodym, którzy przybędą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, dostęp do najistotniejszych treści związanych z orędziem miłosierdzia i łagiewnickim Sanktuarium.

Aplikacja będzie dostępna w siedmiu wersjach językowych. W tej chwili można ją pobrać w języku polskim i angielskim.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter