27 lutego
sobota
Gabriela, Anastazji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Depo: Przesłanie na Dzień Środków Społecznego Przekazu

Ocena: 0
383

Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski abp Wacław Depo z okazji przypadającego jutro (III niedziela września) Dnia Środków Społecznego Przekazu zwrócił sie z przesłaniem do ludzi mediów prosząc o dzielienie sie ze światem tym, co prawdziwe, dobre i szlachetne.

Metropolita częstochowski przypomniał słowa św. Jana XXIII: „Świat wypowiada bardzo wiele słów. Jesteśmy bombardowani codziennie obrazami i informacjami. A potrzeba nam tylko jednego: że wyszliśmy z ręki Boga i do Boga idziemy”.

W tym samym duchu papież Franciszek napisał swoje Orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, kiedy pokazał nam naszą historię. Nasza historia nie zaczęła się od nas samych, ale to Bóg nas powołał, Bóg na umiłował i dlatego jesteśmy w tym świecie. Mamy swoją historię zakorzenioną w Chrystusie

– podkreślił abp Depo.

Jeśli dzisiaj jesteśmy chrześcijanami to dlatego, że nasz rodowód, nasz początek jest z Chrystusa, a Chrystus nie jest przeszłością, pomimo że dwa tysiące lat dzielące nas od Jego życiorysu od Nazaretu pod sercem Maryi, aż do Golgoty, tajemnicy zmartwychwstania, a później wniebowstąpienia, wydaje się być tylko historią zaprzeszłą. On jest. Powiedział: „Jestem z wami, aż do skończenia świata. Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”. Dlatego uwierzmy, że On jest nie tylko gdzieś na marginesach naszego życia i przywoływany przez nas. Nasze życie to nie jest tylko przeszłość tych, którzy nas poprzedzili, ale jesteśmy również teraźniejszością

– kontynuował.

Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski przypomniał słowa papieża Franciszka skierowane do ludzi młodych:

Często się o was mówi, że jesteście nadzieją i przyszłością świata, ale uwierzcie, że jesteście teraźniejszością, bo odpowiadacie za to, co jest teraz i umiejcie przekazywać swoim współtowarzyszom drogi, swoim rówieśnikom historię swojego życia, żeby się nią podzielić i wydobyć to, co prawdziwe, dobre, szlachetne, co tworzy nasz świat i czyni go bardziej ludzkim, a tym samym bardziej Bożym.

Na te wszystkie zadania z serca Wam błogosławię

– powiedział abp Depo.

Całe przesłanie do ludzi mediów można zobaczyć na kanale internetowym Niedziela TV

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 lutego

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Oto teraz czas upragniony,
oto teraz dzień zbawienia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 27 lutego – par. św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter