17 października
środa
Wiktora, Marity, Ignacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

6 tys. cytatów w internetowej bazie ks. Burzyka

Ocena: 4.5
775

Bazę cytatów z przeczytanych w ciągu 28 lat kapłaństwa książek, czasopism, obejrzanych obrazów, filmów i sztuk teatralnych udostępnił w internecie ks. Eugeniusz Burzyk, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze.

2016-11-13 18:01
rk / Jawiszowice-Brzeszcze (KAI), mz
fot. dajcie-mi-spokoj.pl

W bazie komputerowej jest już w sumie ponad 6 tys. cytatów.

Na specjalnej stronie internetowej – www.dajcie-mi-spokoj.pl – jest możliwość wybrania cytatu najnowszego, losowo lub przeglądania wszystkich po kolei. Tłumacząc kontrowersyjny i prowokacyjny tytuł swojej bazy internetowej, ks. Burzyk zwraca uwagę, że wielu ludzi marnuje czas na rzeczy powierzchowne, nieistotne, a także na płytkie życie towarzyskie, często narzucając się innym, niejako zmuszając ich do towarzystwa.

We wprowadzeniu do bazy duchowny cytuje arcybiskupa Józefa Życińskiego: „Czas płynie i każdy jego okruch trzeba cenić. Żeby pisać, tworzyć, nie można chodzić z imienin na imieniny”. Ks. Burzyk opowiada anegdotę o lordzie, żyjącym z dala od zgiełku świata i unikającym ludzi. Zapytano go, dlaczego nie bierze udziału w życiu towarzyskim. Zdziwiony odpowiedział: A co to jest? – Zabawy, bale, przyjęcia, koncerty, wyścigi - tłumaczyli znajomi. Skoro tak wygląda życie towarzyskie – stwierdził lord – to mój lokaj to za mnie załatwi.

Prezentowane w bazie cytaty, które w większości nie pochodzą z dzieł religijnych, adresowane są również do ludzi niewierzących i poszukujących, którzy dzięki nim mają okazję zainteresować się sprawami religijnymi i duchowymi, gdyż – jak twierdzi ks. Burzyk – wartościowe treści zawsze prowadzą do Boga.

Ks. Burzyk znany jest z krótkich homilii na poszczególne okresy roku liturgicznego. Z jego książek ostatnio ukazały się: „Adwentowa reanimacja”, „Kazanie espresso”, „Wielkopostna kroplówka”, „Katechizm w pigułce”, „Majowa terapia” – z kazaniami na temat każdego wezwania Litanii Loretańskiej czy „Różaniec łatwy do przełknięcia”. Dużą popularnością cieszyły się jego kalendarze-terminarze ks. Burzyka na 2012, 2013 i 2014 rok.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI