24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Maryja najbardziej wpływową kobietą świata

Ocena: 0
1522

Według amerykańskiego czasopisma „National Geographic” najbardziej wpływową kobietą na świecie jest Matka Jezusa.

2015-11-14 21:28
RV / Waszyngton, sg
fot. Jun Acullador / Foter.com / CC BY-ND 

Z tego powodu na grudniowej okładce tego najpopularniejszego na świcie czasopisma zajmującego się geografią, przyrodą i historią zostało umieszczony wizerunek Maryi.

Jak podkreśla Maureen Orth, autorka tytułowego artykułu, „modlitwa za wstawiennictwem Maryi jest fenomenem globalnym”, który dotyczy tak starych, jak młodych. Artykuł przypomina historię Maryi zawartą w Ewangeliach, a także późniejsze nauczanie Kościoła na jej temat, w tym decyzję Soboru w Efezie z 431 r. o tym by ją nazywać Bogarodzicą. Amerykańskie czasopismo przedstawia historię przedstawiania Maryi w sztuce oraz najważniejsze objawienia maryjne, w tym te nieuznane oficjalnie przez Kościół jak np. Medjugorje. National Geographic podaje, że spośród 2000 odnotowanych objawień Watykan uznał jedynie 16. 

Profesor Amy-Jill Levine z Uniwersytetu Vanderbilt, zajmującą się studiami nad judaizmem, twierdzi że „tak jak Jezus jest idealnym mężczyzną, tak Maryja jest ideałem kobiety”. –Maria jest najczystszą i najcnotliwszą kobietą we wszechświecie – zapewnia Bakr Zaki Awad, dziekan wydziału teologii Uniwersytetu Al Azhar w Kairze, w tej części artykułu, która zajmuje się wypowiedziami Koranu o Matce Jezusa i jej znaczeniu w muzułmańskiej pobożności.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -