28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Gratias Domine" - filmowe "Laudato si"

Ocena: 0
261

Treści o pięknie Bożego stworzenia zawarte w „zielonej” encyklice papieża Franciszka „Laudato si” przybliża nowo powstały film „Gratias Domine”. Obraz przybliżający najważniejszy z ekologicznych dokumentów Ojca Świętego można obejrzeć na stronie portalu Ekologicznej Agencji Informacyjnej, a także wykorzystać podczas szkolnej katechezy.

Fot. BP KEP

Dzisiejszy poziom techniki sprawia, że media, w tym społecznościowe, są naturalnym miejscem do podejmowania tematów pobudzających naszą refleksję nad poszanowaniem dzieła stworzenia. a przez to dawania świadectwa o naszej miłości do samego Stwórcy

– napisał bp Tadeusz Lityński, przewodniczący Zespołu „Laudato si” przy Radzie ds. Społecznych KEP, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska w słowie wprowadzającym do materiałów nawiązujących do encykliki „Laudato si”. Stanowią je dostępny w internecie film oraz dołączona do niego książeczka (do pobrania)

„Przy realizacji filmu dodatkowo zakładano, że będzie on mógł stanowić pomocniczy materiał dydaktyczny w przeprowadzeniu katechezy szkolnej ukazującej piękno Bożego dzieła stworzenia” – podkreśla ks. Zbigniew Kucharski, sekretarz Zespołu „Laudato si” przy Radzie ds. Społecznych przy KEP i dyrektor Młodzieżowej Agencji Informacyjnej.

Film można obejrzeć na stronie internetowej katolickiego portalu Ekologicznej Agencji Informacyjnej: https://ekomaika.pl/jak-wlaczyc-tryb-eko-o-tym-w-filmie-gratias-domine/ oraz na kanale YouTube. Można go odtwarzać publicznie. Jak wskazują jego autorzy, wraz z załączoną książeczką może stanowić inspirację do tworzenia kazań i konferencji, do przeprowadzenia spotkań formacyjnych we wspólnotach, grupach przygotowujących się do bierzmoania.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 czerwca

Wtorek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Prowadź mnie, Panie, w swej sprawiedliwości
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8, 23-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter