29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

I ty będziesz w Niebie!

Ocena: 0
964

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, którą będziemy przeżywać, to jedna z bardziej radosnych niedziel w ciągu całego roku liturgicznego.

fot. archiwum

Ukazuje bowiem sens naszej wiary, wartość podejmowanego trudu, zmiany swojego życia na lepsze. Jako chrześcijanie nie czynimy naszego życia lepszym tylko z racji jakiejś idei, poglądu na świat czy jedynie filozoficznego poglądu, ale przede wszystkim z racji tego, że Chrystus zmartwychwstał, co więcej, ten sam Chrystus zaprasza każdego człowieka do królestwa niebieskiego. Poprzez wniebowstąpienie podkreślamy w naszej wierze, że wszystko, co robimy ze względu na wiarę, ma głęboki sens – w wymiarze nie tylko doczesnym, ale i wiecznym.

Pan Jezus przed swoim wniebowstąpieniem daje uczniom jakby ostatnią wskazówkę: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”. Często jednak bywa tak, że jako katolicy przerzucamy się, kto jest wezwany do głoszenia Ewangelii. Jedni uważają, że tylko biskupi, księża, siostry zakonne, inni czasem dodają misjonarzy, ale w świadomości chrześcijańskiej rzadko pojawia się prawda naszej wary, że do głoszenia królestwa Bożego jesteśmy wezwani wszyscy. Każdy ochrzczony, z racji bycia dzieckiem Bożym, ma w duszy wyryte szczególne znamię przynależności do Chrystusa i Kościoła i z tej racji jest wezwany do tego, by mówić – głosić – o tej szczególnej prawdzie i miłości w swoim życiu. Przypomniał o tym papież Benedykt XVI podczas ogłoszonego przez siebie Roku Wiary w 2012 r. w liście apostolskim „Porta Fidei”, gdy pisał: „Odnowa Kościoła dokonuje się także przez świadectwo, jakie daje życie wierzących: poprzez samo swoje istnienie w świecie chrześcijanie są faktycznie powołani, aby rozjaśniać Słowo prawdy, jakie pozostawił nam Pan Jezus”. Głoszenie Królestwa Bożego swoim życiem, powołaniem, codziennymi wyborami może być jedynie postawą wypływającą z głębokiej i autentycznej relacji z Chrystusem. Dlaczego tak mało katolików poczuwa się do szerzenia prawdy i miłości o Chrystusie? Dlatego, że nie spotkali w swoim osobistym życiu żywego i prawdziwego Jezusa!

Jezus dzisiaj zapewnia, że nasza codzienna troska o królestwo Boże ma sens. Jest jakby przedsionkiem, krótkim etapem całego naszego życia – nie tylko tego ziemskiego, zamkniętego w czasie i historii, ale życia rozumianego również w wieczności. Wniebowstąpienie ukazuje kierunek naszego życia, cel, do którego każdy z nas jest powołany i wezwany. Wszystko, co czynimy, ma być realizacją właśnie tego celu. Czy jednak nasze współczesne chrześcijaństwo, dotknięte konformizmem, racjonalizmem i empiryzmem, dostrzega jeszcze Jezusa, który wstępuje do nieba i zasiada po prawicy Boga? Zacznijmy żyć prawdziwie i autentycznie, jak przystoi chrześcijanom, byśmy gdy staniemy już przed naszym Panem w niebie, nie zagubili się w gąszczu naszych gładkich słówek bez pokrycia i złudnego poczucia dobra i szczęścia, które budowaliśmy jak zamki na piasku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter