19 czerwca
środa
Gerwazego, Protazego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zostań wolontariuszem podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego

Ocena: 0
1404

Muzeum Powstania Warszawskiego i Urząd m.st. Warszawy zapraszają do udziału w wolontariacie podczas tegorocznych obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Do organizacji i obsługi wydarzeń rocznicowych zostanie zaangażowanych około 400 osób.

Fot. ze zbiorów NAC

Do zadań wolontariuszy będzie należeć m.in. pomoc i opieka nad Powstańcami w trakcie uroczystości, służba 1 sierpnia w jednym z 365 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego podczas akcji „Wolność łączy” oraz udzielanie informacji o obchodach. Zgłoszenia należy wysłać do 19 czerwca 2019 r.

Co roku w wolontariat rocznicowy angażuje się kilkaset osób, których udział nie tylko pomaga w realizacji wydarzeń obchodowych, ale jest także nieodzownym elementem sztafety pokoleń i ważnym świadectwem pamięci.

Na przełomie lipca i sierpnia wolontariusze będą wspierać organizację oficjalnych uroczystości, licznych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i akcji społecznych oraz nieść wsparcie Powstańcom  - zarówno tym mieszkającym w Warszawie jak i przybywającym z całego świata. Na zaproszenie Rafała Trzaskowskiego, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy na obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego do stolicy przybędzie około 200 Powstańców
z rodzinami, mieszkających na co dzień za granicami Polski i stolicy. Szczególnie ważne jest zaangażowanie wolontariuszy podczas ich powitania i towarzyszenie kombatantom w trakcie uroczystości.

Do udziału w wolontariacie zapraszamy wszystkich chętnych. Z każdym z kandydatów na wolontariusza zostanie przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna, a wybrane osoby zostaną przejdą szkolenie. Możliwe są trzy rodzaje współpracy:

 

  • wolontariat obchodowy m.in. pomoc i opieka nad Powstańcami podczas uroczystości w dniach 27.07.2019 - 03.08.2019; minimalny wiek: ukończone 16 lat;
  • wolontariat podczas akcji „Wolność łączy” - służba w dniu 1 sierpnia 2019, w jednym z 365 miejsc Pamięci Powstania Warszawskiego; minimalny wiek: ukończone 14 lat;
  • wolontariat długoterminowy (wakacyjno-obchodowy) – współpraca z Muzeum w wybranych działach; minimalny wiek: ukończone 14 lat.

Projekt wolontariatu podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego realizowany jest we współpracy Urzędu m.st. Warszawy i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie www.1944.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 czerwca

Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli.

Dziś w Kościele: środa XI tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Kor 9,6-11; Ps 112 (111),1b-2.3-4.9; Mt 6,1-6.16-18.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)