28 lutego
środa
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zostań kolędnikiem już dziś!

Ocena: 0
401

Rozpoczęła się rejestracja do akcji PoKolędzie JP2 organizowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Fot. www.centrumjp2.pl

Centrum Myśli Jana Pawła II jak co roku zaprasza chóry, schole parafialne, zespoły muzyczne, a także grupy przyjaciół i pracowników, które chciałyby zaśpiewać kolędy w domach pomocy społecznej, klubach seniora, aresztach śledczych, hospicjach, domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

PoKolędzie to nie tylko wspólne muzykowanie, ale przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, okazanie mu ciepła, troski i uwagi – tak ważne szczególnie w okresie bożonarodzeniowym

– zaznacza Jakub Siekierzyński, koordynator akcji PoKolędzie JP2, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, dodając, że nie jest to zwykły występ przed publicznością, tylko świąteczne odwiedziny.

Dotychczas w akcji wzięło udział kilka tysięcy osób, wśród nich kolędnicy, pacjenci, wychowankowie i penitencjariusze. Zorganizowano ponad 180 spotkań kolędowych, w których uczestniczyło około 200 zespołów muzycznych. PoKolędzie nie udałaby się także bez zaangażowania wolontariuszy.

Nazwa nie jest przypadkowa. Nawiązuje do polskiej tradycji chodzenia „po kolędzie”, czyli wyjścia z radością do ludzi, wspólnego muzykowania, spotkania i składania sobie życzeń noworocznych. PoKolędzie ma również kojarzyć się z „Pokoleniem JP2”, ponieważ jego przedstawiciele byli pomysłodawcami akcji.

Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno profesjonalnych muzyków, jak i amatorów. Czekają również na zgłoszenia instytucji, które chciałyby zaprosić w swoje progi kolędników, a także na wsparcie wolontariuszy – ambasadorów akcji, którzy pomogą przygotować spotkania kolędowe na miejscu. Wszystkie zgłoszone zespoły zostaną wyposażone w śpiewniki i prezentację multimedialną.

Spotkania kolędowe odbywać się będą od 2 stycznia do 2 lutego 2024. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza na stronie internetowej pokoledziejp2.pl. Centrum Myśli Jana Pawła II czeka na chętnych do 10 grudnia. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter