25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zapraszamy na Warsztaty Liturgiczno-muzyczne "Chwała Józefowi"

Ocena: 0
2442

W dniach od 19 do 21 października bieżącego roku w parafii pw. Św. Łucji w Warszawie (Rembertów) organizowane są WARSZTATY LITURGICZNO-MUZYCZNE pod hasłem „CHWAŁA JÓZEFOWI!”

fot. materiały nadesłane

Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności śpiewu liturgicznego oraz pragnących przeżyć spotkanie ze św. Józefem poprzez śpiew, rekolekcje i wspólną modlitwę.

Warsztaty poprowadzą: JAKUB TOMALAK – kompozytor, dyrygent, aranżer oraz ksiądz GRZEGORZ MĄCZKA – kantor, organista, pianista, akompaniator. Obydwaj panowie regularnie prowadzą warsztaty liturgiczne. Są również związani z Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Obecnie trwa Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego. Warsztaty „Chwała Józefowi” wpasowują się w obchody tego roku.

Tematem przewodnim warsztatów będzie „Akatyst ku czci św. Józefa Oblubieńca Bogarodzicy” – modlitwa ta zostanie odśpiewana przez uczestników po Mszy św. o godz. 17.00 w niedzielę 21 października.

Zachęcamy zainteresowanych śpiewem do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, a wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w niedzielę 21 października od godz. 17.00 w Kościele pw. Świętej Łucji, ul. Paderewskiego 42 w Warszawie .

Informacje i zapisy na stronie internetowej organizatora:

www.eucharystki.pl

Warsztaty rozpoczną się w piątek o godz. 15.30 w domu parafialnym przy Kościele pw. Św. Łucji, ul. Paderewskiego 42 w Warszawie (Dzielnica Rembertów). W sobotę będą trwały cały dzień w godz. 9.00 – 21.00, w niedzielę od godz. 9.00. O godz. 17.00 uczestnicy warsztatów wezmą udział w Eucharystii, po której odśpiewany zostanie Akatyst ku czci św. Józefa Oblubieńca Bogarodzicy.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 10 października 2018 r.
Koszt uczestnictwa: 80 zł.

Informacje o prowadzących:

Jakub Tomalak

Dyrygent, kompozytor, organista, aranżer. Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Założyciel i dyrygent chóru Musica Nova Calisiensis, w latach 2006-2016 wykładowca akademicki i dyrygent kilku chórów akademickich, w tym Chóru Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Producent muzyczny (m.in. płyty „Nova Pieśń”, „12 oddechów”, „Odnalazłeś mnie”, projekt ”Psalmy Józefa”, ”Akatyst ku czci św. Józefa Oblubieńca Bogarodzicy”), autor wielu pieśni i opracowań chóralnych oraz form wokalno-instrumentalnych oraz piosenek chętnie wykonywanych przez chóry, zespoły i schole akademickie na terenie całego kraju. Od roku 2003 jest organistą w kościele pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu. Od roku 2006 regularnie prowadzi warsztaty chóralne na terenie całej Polski,  m.in. wraz z Pawłem Bębenkiem, Piotrem Pałką, Hubertem Kowalskim, Leopoldem Twardowskim. Jest animatorem, organizatorem i kierownikiem muzycznym cyklicznych wydarzeń artystycznych (m.in.: Festiwal Abba Pater, Kaliskie Wieczory Uwielbienia, koncerty „Pieśni o Polsce”). Od roku 2008 współpracownik Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie oraz (od roku 2016) Fundacji Abba Pater w Kaliszu.

 

ks. Grzegorz Mączka

Zafascynowany Słowem Bożym i muzyką. Organista, pianista, akompaniator. Od 2001 r. kapłan diecezji kaliskiej. Obecnie rezydent w parafii pw. Świętej Rodziny w Kaliszu. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Ukończył PSM w Kępnie w klasie fortepianu. W trakcie studiów teologicznych należał do grupy muzycznej poznańskiego ASD znanej później jako Pinokio Brothers. W 2004 r. podjął dalszą naukę – studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku dyrygentura chóralna i muzyka kościelna. Należy do kadry pedagogicznej Studium Organistowskiego w Kaliszu i jest członkiem Diecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej.

Związany jest z projektami muzycznymi prowadzonymi przez Jakuba Tomalaka, jak: Festiwal Życia Abba Pater, chór Musica Nova Calissiensis oraz Abba Pater Music. Brał udział w nagraniach płytowych Nowa Pieśń, 12 Oddechów, Akatyst do św. Józefa Oblubieńca Bogurodzicy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie."

Dziś w Kościele: wtorek, XII tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie dowolne bł. Doroty z Mątowów
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 13,2.5-18  Ps 15,1-5   Mt 7,6.12-14
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)