22 stycznia
wtorek
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zakopane: miasto pożegnało Marka Jackowskiego

Ocena: 0
2115
W Zakopanem odbywają się uroczystości pożegnania znanego muzyka Marka Jackowskiego. Urna z prochami założyciela i kompozytora zespołu Maanam spoczęła na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej.
2015-08-14 16:28
jg / Zakopane (KAI), mz
fot. PAP/Grzegorz Momot
 
Marek Jackowski zmarł 18 maja 2013 r. na zawał serca w San Marco we Włoszech. 25 lat życia spędził jednak w Zakopanem. Podczas uroczystości w kaplicy na cmentarzu przypomniano życiorys muzyka. – Spocznie w kolumbarium o przekroju omegi, Chrystus Pan stanie na kamieniu, który będzie alfą. Początek i koniec, ale to nie jest koniec jego wędrówki – mówił jeden z kapłanów.

Duchowny dodał, że słowa z piosenki artysty "Oprócz błękitnego nieba" brzmiące "nikt do drzwi już dzisiaj nie zastuka" nie są prawdą. – Pomyliłeś się. Zobacz ilu masz przyjaciół, którzy przyszli tu modlić się za Ciebie wraz z Twoją najbliższą rodziną. To oni postanowili sprowadzić Twoje prochy z ziemi włoskiej do polskiej, abyś nie był samotny i zobaczył błękit nieba nad Tatrami – mówił kapłan.
Przed złożeniem urny w kolumbarium poseł Andrzej Gut Mosotwy odczytał list minister kultury Małgorzaty Omilanowskiej, która napisała o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków, trwale wpływającym na kształt polskiej muzyki rozrywkowej.

W ostatniej drodze Markowi Jackowskiemu towarzyszyła małżonka, dzieci, władze Zakopanego, muzycy, zakopiańczycy i turyści. Dziś o godz. 19 w namiocie na Równi Krupowej rozpocznie się koncert poświęcony pamięci Marka Jackowskiego.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -