19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zabawy Alicji

Ocena: 0
1488

Przedstawienie familijne w warszawskim Teatrze Syrena oparte na klasycznej powieści „Alicja w krainie czarów” należy uznać za udane.

fot. Krzysztof Bieliński

Autorzy spektaklu nie silą się na odtworzenie wiktoriańskich elementów scenografii i kostiumów. Zrealizowali żywe i dynamiczne widowisko muzyczne, posługując się atrakcyjnymi środkami multimedialnymi, budującymi zrozumiały dla współczesnej młodzieży świat wyobraźni. Nie uczestniczymy w realistycznej i dokładnej adaptacji „Alicji”, mamy raczej do czynienia z inspiracją klasyczną powieścią.

Sztuka opowiada o tym, jak współczesna dziewczynka może przeżywać podróż po baśniowym świecie Alicji i spotykać postacie m.in. Zająca, Susła, Białego Królika, Szalonego Kapelusznika i innych. Powieść Lewisa Carrolla w ponad stuletniej historii była wielokrotnie przenoszona na deski teatralne oraz na ekrany filmowe i telewizyjne. Wspomnijmy głośne filmy animowane, m.in. Disneya i wybitny artystycznie film Tima Burtona. Autorzy przedstawienia w Syrenie mieli się więc czym inspirować. Warto wymienić bardzo dobry występ wykonawców dziecięcych, w tym zespołu tanecznego oraz dziewczynek grających Alicję w różnym wieku. Powoduje to, że spektakl zamienia się we wspólną zabawę z dziećmi.

 

Teatr Syrena w Warszawie. „Alicja w krainie czarów”. Adaptacja i reżyseria: Magdalena Miklasz na postawie powieści Lewisa Carrolla. Przekład: Maciej Słomczyński. Muzyka: Gaba Kulka. Wykonawcy: Lena Krawczyk, Emilia Konarska i Anna Antoniewicz w roli Alicji oraz Agnieszka Makowska, Anna Stela i inni. Premiera: 4 marca

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Piątek, III Tydzień wielkanocny
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter