22 października
czwartek
Halki, Filipa, Salomei
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XVII Konkurs Chopinowski

Ocena: 0
2095
W czwartek 1 października rozpoczyna się XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, Warszawa 2015. W tej historycznej imprezie weźmie udział 77 młodych pianistów, w tym 15 Polaków, 14 Chińczyków, 12 Japończyków i 9 Koreańczyków.
Zwraca uwagę tradycyjnie duża obecność artystów z Dalekiego Wschodu, gdzie muzyka Chopina otaczana jest niezwykłym kultem.

Popisy konkursowe oceniać będzie 17-osobowe jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Jego członkami będą zwycięzcy poprzednich konkursów: Adam Harasiewicz, Martha Argerich, Garrick Ohlsson oraz inni wybitni pianiści polscy i zagraniczni. Już 1 i 2 października w Filharmonii Narodowej odbędą się dwa koncerty inauguracyjne, w których udział wezmą Martha Argerich, Nelson Goerner i Garrick Ohlsson. I etap konkursu odbędzie się w dniach 3-7 października, II etap w dniach 9-12 października, a III – 14-16 października. Koncerty finałowe będą miały miejsce od 18 do 20 października, a dzień później poznamy nazwiska zwycięzców konkursu. Koncerty laureatów odbędą się 22 i 23 października. Koncerty festiwalowe transmitowane będą przez Program 2 Polskiego Radia i TVP. Konkursowi towarzyszy nowoczesna kampania promocyjna. Informacje na www.chopin.nifc.pl.

Mirosław Winiarczyk
Idziemy nr 39 (522), 27 września 2015 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 października

Czwartek, XXIX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 3,14-21; Ps 33,1-2.4-5.11-12.18-19; Łk 12,49-53
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter