14 października
poniedziałek
Liwii, Kaliksta, Bernarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wiosna w TVP

Ocena: 0
126

Telewizja Polska ogłosiła ramówkę na tegoroczną wiosnę. Jak zwykle najsilniejszymi pozycjami pozostają seriale, sport i rozrywka.

fot. TVP

Repertuar wszystkich kanałów TVP w gruncie rzeczy upłynie pod znakiem kontynuacji. Będzie tylko kilka nowości. Największą z nich będzie premiera nowego serialu historycznego „Stulecie Winnych”, którego emisja rozpocznie się w TVP 1 w niedzielę 3 marca o godz. 20.15. Telewizyjna superprodukcja oparta została na bestsellerowych książkach Albeny Grabowskiej. Autorzy serialu opowiadają historię wielopokoleniowej rodziny Winnych, mieszkającej w podwarszawskim Brwinowie. Jej losy będziemy oglądać od I wojny światowej, poprzez dramatyczny XX wiek: wojnę polsko-bolszewicką, dwudziestolecie międzywojenne i II wojnę światową. Z innych nowości warto wymienić dwa programy rozrywkowe: „Dance, dance, dance” (od soboty 2 marca o godz. 20.05 w TVP 2) oraz „To był rok!” (od piątku 8 marca o godz. 21.30 w TVP 1).

Wiosna w TVP upłynie pod znakiem kontynuacji popularnych seriali, programów rozrywkowych i sportowych. W Jedynce i Dwójce będziemy oglądać nowe odcinki seriali: „Leśniczówka”, „Klan”, Korona królów”, „Echo serce”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, ”Na sygnale”, „Rodzinka.pl”, „Za marzenia” „Ojciec Mateusz” „O mnie się nie martw”, a także programy rozrywkowe: „La La Poland”, „Familiada”, „Jaka to melodia?”, „Koło fortuny” i kilka innych. Jak więc widać, widzowie pozostają wierni sprawdzonym programom, kontynuowanym nieraz od wielu lat. Teatr Telewizji pozostaje flagową pozycją ambitnego programu misyjnego w TVP 1. W poniedziałek 4 marca o godz. 21 obejrzymy premierę spektaklu „Cena”, adaptację powieści Waldemara Łysiaka w reżyserii Jerzego Zelnika. W planach są dalsze nowości. Tak więc Telewizja Polska usiłuje nadal łączyć programy misyjne z repertuarem popularnym i komercyjnym. Pod tym względem nic się nie zmieniło.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 października

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego. 

Dziś w Kościele:
poniedziałek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 1,1-7; Ps 98 (97),1-4; Łk 11,29-32
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -