19 kwietnia
poniedziałek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wiara nie tylko w czasach zarazy

Ocena: 0
609

W związku z ogłoszoną m.in. w Polsce pandemią wirusa SARS-CoV-2 dominikańskie Wydawnictwo "W drodze" postanowiło udostępnić za darmo e-book książki "Wiara nie tylko w czasach zarazy" o. Tomasza Grabowskiego OP. Chce tym samym dotrzeć do jak najszerszego grona czytelników, dając im szansę na nowe, pełne nadziei i głębi, spojrzenie na rzeczywistość, z którą przyszło nam się mierzyć.

Spadło na nas fatum czy może rozbrzmiewa wołanie Opatrzności? Czy w zamieszaniu spowodowanym złośliwym wirusem nie powinniśmy usłyszeć przekonywania o miłości trwalszej i pewniejszej niż cały ten świat? Jak przeżyć i najlepiej wykorzystać dany nam czas?

Dominikanin Tomasz Grabowski w swojej książce proponuje, aby potraktować zaistniałą sytuację jako powrót do samego siebie i przyjrzeć się jakości osobistej wiary. Przypomina, że w sytuacjach granicznych rzeczy wtórne stają się naprawdę drugimi, ustępują miejsca prawdziwemu JA. Pozwala czytelnikowi skonfrontować się z doświadczeniem lęku i niewiary w Opatrzność, po to żeby ukazać postawę wiary prawdziwej.

Paradoksalnie, w epidemii dostrzega działanie dobrego Boga i próbuje zrozumieć jego cel. Jest przekonany, że niekorzystne okoliczności pandemii można przeżyć owocnie dla własnego ducha. Odkryć dodatkowy wymiar rzeczywistości, który zazwyczaj przysypany jest zbyt dużą ilością zajęć.

Przeczucie świata duchowego pojawia się wielokrotnie w ludzkim doświadczeniu. Przybiera rozmaite formy: jako tęsknota, uświadomienie męczącego rozbicia, niepokój wobec utraty i śmierci lub też jako ekstatyczny zachwyt nad pięknem, prawdą lub dobrem w wielorakich ich przejawach. Jak wiele mogliśmy tych uczuć przeżyć w ostatnich dniach! Najczęściej przeżycia te pojawiają się niczym rozbłysk, który zaskakuje i zdumiewa sugerując, że otaczająca nas rzeczywistość oraz świat ludzkich przeżyć ma ukryty wymiar, przesłonięty zasłoną zwyczajności drugi wszechświat. Teologia opisuje takie i podobne przeżycia jako nawiedzenie łaski, a więc boskie ingerencje, które mają na celu – nie dominując woli – pociągnąć ją w stronę rzeczywistości duchowej

– pisze o. Tomasz Grabowski OP.

Darmowy e-book książki "Wiara nie tylko w czasach zarazy" o. Tomasza Grabowskiego OP można pobrać na stronie: https://www.wdrodze.pl/eopis,2009,Wiara_nie_tylko_w_czasach_zarazy.html

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Poniedziałek, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 22-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter