16 lipca
poniedziałek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan otrzyma bibliotekę Benedykta XVI

Ocena: 0
2305
Watykan otrzyma osobistą bibliotekę Benedykta XVI. – Jest ona obecnie urządzana w rzymskiej filii Instytut Towarzystwa im. Görresa z Niemiec i zostanie oddana do użytku 18 listopada – powiedział 16 lipca w rozmowie z Radiem Watykańskim dyrektor tego ośrodka Stefan Heid.
20150716 15:55
ts (KAI) / Watykan, sg
fot. ginnerobot / Foter / CC BY-SA


Według jego informacji biblioteka naukowa będzie zawierała książki papieża seniora oraz o nim we wszystkich językach, w jakich się dotychczas ukazały, a jest przygotowywana przede wszystkim z myślą o 5-6 tysiącach studentów teologii z całego świata studiujących w Rzymie.

Stefan Heid powiedział Radiu Watykańskiemu, że Benedykt XVI podarował Instytutowi Görresa 20 skrzynek swoich książek. W początkowym stadium biblioteka będzie zawierała ok. tysiąca tomów, a jej zbiory będą systematycznie powiększane w miarę otrzymywanych kolejnych książek. Wbrew zapowiedziom mediów papież senior nie będzie osobiście uczestniczył w otwarciu biblioteki.

Rzymska “Biblioteka Josepha Ratzingera/Benedykta XVI” ma stanowić część istniejącej już biblioteki Instytutu Towarzystwa im. Görresa, który zajmuje się badaniami historycznymi. Jego siedziba mieści się na terenie tzw. Campo Santo Teutonico, cmentarzu dla krajów niemieckojęzycznych, w bezpośrednim sąsiedztwie bazyliki św. Piotra.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI