27 stycznia
piątek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Kaliszu

Ocena: 0
833

Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w dniach: 9-11 września w Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

Fot. pixabay.com/CCO

Warsztaty poprowadzą wybitni kompozytorzy muzyki liturgicznej, znani i cenieni na całym świecie, panowie: Paweł Bębenek i Piotr Pałka.  

Temat warsztatów „Wybrani przez Boga” ma zwrócić naszą uwagę i przybliżyć do Świętej Rodziny: Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa, którzy do końca zaufali Bogu, przyjęli Słowo Wcielone – Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Podczas warsztatów swoją premierę będą miały utwory, które kompozytorzy przygotowali na ubiegłoroczne obchody Roku Świętego Józefa. Mamy wyjątkową okazję nauki śpiewu od jednych z najlepszych kompozytorów muzyki liturgicznej w Polsce.

Warsztaty rozpoczną się w piątek, 9 września o godz. 16.00 od Mszy św. w kaplicy kaliskiego Seminarium Duchownego. W sobotę 10 września, po całym dniu treningu, o godz.18.00 podziękujemy Panu Bogu za dar wiary i za nasze rodziny w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa. Zwieńczeniem warsztatów będzie Eucharystia w parafii Św. Michała Archanioła w Kaliszu – w niedzielę 11 września o godz. 12.30. 

Niesamowita charyzma kompozytorów, ich głęboka duchowość, ale i otwartość na drugiego człowieka przekładają się na bardzo przystępną oraz przyjazną formę rozwijania i doskonalenia umiejętności wykonania śpiewu liturgicznego. Niezwykłe osobowości prowadzących – Pawła Bębenka i Piotra Pałki – sprawiają, iż warsztaty skierowane są zarówno do osób rozpoczynających przygodę ze śpiewem, jak i dla bardziej zaawansowanych wykonawców muzyki sakralnej: członków schol, chórów parafialnych, organistów. Forma warsztatów połączonych z modlitwą eucharystyczną daje również możliwość przeżycia głębokich duchowych rekolekcji w oparciu o rozwój pasji do muzyki i śpiewu. 

Osoby, które nie będą brały udziału w warsztatach, zapraszamy serdecznie do włączenia się każdego dnia we wspólną modlitwę eucharystyczną, na której uczestnicy warsztatów będą ubogacali Msze św. śpiewem twórczości kompozytorów.

Szczegóły znajdują się na plakacie oraz na stronie Technikum im. św. Józefa. Formularz zgłoszenia można wypełnić za pośrednictwem linku.

http://www.technikum.kalisz.pl/statut-szkoly/warsztaty-muzyczne.html

Wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: warsztaty.kalisz@gmail.com

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Piątek, III tydzień zwykły
Powierz Panu swą drogę, *
zaufaj Mu, a On sam będzie działał.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 4, 26-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter