3 marca
środa
Maryny, Kunegundy, Tycjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa na Sylwestra

Ocena: 0
894

Oprócz organizowanego przez ratusz koncertu na placu Bankowym i imprez w klubach, warszawiacy mogą spędzić sylwestra w teatrze, kinie lub operze.

fot. pixabay.com / CC0

Miłośnicy muzyki poważnej mogą wybrać się na Galę Sylwestrową w Operze Narodowej. Zaśpiewają tam laureaci 10. Konkursu Moniuszkowskiego. W programie koncertu są utwory Pucciniego, Verdiego, Gershwina i oczywiście Moniuszki.

Orkiestra Filharmonii Narodowej organizuje natomiast "Nadzwyczajny koncert sylwestrowy" w 200. rocznicę urodzin Jacquesa Offenbacha. Podczas koncertu będzie można posłuchać arii i scen z operetek kompozytora oraz utworów na wiolonczelę i orkiestrę.

Sylwestra można spędzić również w teatrze. Większość stołecznych scen przygotowała na ten wieczór specjalny repertuar. Do wyboru są m.in. "Fatalista" i Księżniczka Turandot" w Teatrze Dramatycznym, "Cesarz" na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego w Ateneum, "Akt równoległy" w Capitolu, "Osiem kobiet" w Och-teatrze, "Czarna Komedia" w Kamienicy, "Neron" i "Strach zżerać duszę" w Powszechnym, "Aida" w Romie czy "Szkoła żon" w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana.

Natomiast Teatr Lalka przygotował w godzinach popołudniowych dla osób z dziećmi "Bal u Pani Zimy". W programie jest wiele atrakcji, m.in. przedstawienie "Szopka krakowska", zwiedzanie kulis teatru, muzyka i tańce oraz konkursy i poczęstunek.

Na miłośników kina czeka filmowy "Bal Sylwestrowy" w kinie Muranów. Widzowie zobaczą trzy filmy: komedię romantyczną "Poznajmy się jeszcze raz" ("La belle epoque") Nicolasa Bedosa, dramat o mafii "Zdrajca" Marca Belocchia, a także drugi dramat, tym razem o Watykanie - "Dwóch papieży" Fernanda Meirellesa. Również kino "Luna" przygotowało specjalny repertuar połączony z zabawą z DJ-em.

Mieszkańcy stolicy mogą się w sylwestra wybrać także do Pałacu Kultury i Nauki. Odbędzie się tam Wielka Gala Sylwestrowa w PKiN "Cały świat śpiewa", podczas której zostaną zaprezentowane arie operowe, duety operetkowe i muzyczne niespodzianki.

Do spędzenia sylwestra w niekonwencjonalny sposób zapraszają także stołeczne escape roomy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 marca

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono,
lecz aby służyć

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 6,7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): par. św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter