28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Początek zdjęć do filmu o ks. Janie Ziei

Ocena: 0
1317

Pod koniec marca w Lublinie rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu Roberta Glińskiego „Zieja”. Bohaterem produkcji będzie ks. Jan Zieja, legendarny społecznik, kapelan AK i współzałożyciel KOR. Jednym z miejsc, w którym powstaną zdjęcia, jest sanktuarium maryjne w Wąwolnicy. Twórcy zapraszają lublinian do udziału w filmie w roli statystów.

Fot. Autor nieznany / "Szare Szeregi - harcerze 1939-1945", Warszawa 1988 / Public Domain / Link

Producentem filmu jest Włodzimierz Niderhaus, autorem scenariusza Wojciecha Lepianka, a reżyserem Robert Gliński. W tytułową rolę wcieli się Andrzej Seweryn.

Obraz będzie opowiadać o życiu legendarnego warszawskiego kapłana – ks. Jana Ziei. W jego życiorysie mieszczą się zarówno obie wojny światowe (był m.in. kapelanem Szarych Szeregów) jak też okres powojenny, kiedy to był współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników.

Realizację zdjęć zaplanowano w dniach od 26 marca do 3 kwietnia w Lublinie, Janowcu, Nałęczowie, Kazimierzu Dolnym i Wąwolnicy. Wiadomo już, że na planie filmowym będą mogli wystąpić mieszkańcy Lubelszczyzny w roli statystów.

- Z uwagi na oddanie realiów filmowanych czasów wymagany jest odpowiedni wizerunek. Akcja filmu osadzona jest od lat 20. do 80. XX wieku, dlatego wymagany jest odpowiedni, klasyczny wygląd – informują organizatorzy castingu.

Poszukiwane są zarówno dzieci, jak i dorośli. Statyści wcielą się m.in. w żołnierzy, uczestników pogrzebu czy Mszy św. sprawowanej przez ks. Zieję. Scena liturgii ma być kręcona w Wąwolnicy, w głównym sanktuarium archidiecezji lubelskiej.

Przesłuchanie odbędzie się w 10 marca br. w sali oratoryjnej lubelskiego Centrum Kultury. Początek naboru o godz. 10:00.

Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu Agencji Aktorskiej „Sceneria”: fb.com/ agencjasceneria

Ks. Jan Zieja urodził się 1 marca 1897 w Ossie, a zmarł 19 października 1991 w Warszawie. Był kapłanem znanym z charyzmatycznych kazań i działalności społecznej. Jego życiorys zawiera szereg aktywności związanych z pracą duszpasterską i społeczną.

Był kapelanem Legionów, Zakładu dla Niewidomych w Laskach, Armii Krajowej czy Szarych Szeregów. Zajmował się także walką o prawa człowieka. Uczestniczył m.in. w Radzie Pomocy Żydom „Żegota” czy współtworzył Komitet Obrony Robotników.

Mottem jego życia były słowa „Nigdy nie zabijaj nikogo”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter