25 stycznia
poniedziałek
Pawła, Miłosza, Elwiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W listopadzie premiera filmu "Zakazany Bóg"

Ocena: 0
3070
To kolejna po "Cristiadzie" produkcja wchodząca na polskie ekrany, która opisuje okrutne prześladowania Kościoła w XX wieku.
2015-09-24 15:09 mat. pras., mz
fot. mat. pras.
 
Podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936-1939 zniszczono i splądrowano 2 tys. kościołów, profanowano Najświętszy Sakrament, palono relikwie świętych. Zakazano praktyk religijnych i dokonywano rzezi na katolikach. Bestialsko zamordowano ponad 8 tys. osób duchownych. Byli wśród nich biskupi, zakonnice, klerycy. Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji!

"Zakazany Bóg" to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga. Wszyscy mieli wybór. Mogli porzucić kapłaństwo, wyrzec się Chrystusa i uratować życie. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia, napisane niedługo przed egzekucją, są jednymi z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa. Męczennicy z Barbastro zostali beatyfikowani przez papieża Jana Pawła II 25 października 1992 roku.

Jak wielka może być nienawiść do wiary? Jak rodzi się antyreligijny obłęd? Do czego zdolni są ci, którzy mu ulegli? Jak wielka jest miłość, która pozwala przebaczyć oprawcom? Jak dojrzewa się do męczeństwa, by uznać je za dar? Kim są ci, którzy mieli siłę, by oddać życie za wiarę?

"Zakazany Bóg" to film, który przeszywa widza tymi pytaniami. Trudno nie odnieść wrażenia, że to film o czasach, gdy szatan opętał człowieka, a sam Bóg zstąpił z nieba, by dawać siłę męczennikom.

Tygodnik "Idziemy" objął film patronatem medialnym.


Obejrzyj zwiastun filmu

"Zakazany Bóg" ("Un Dios Prohibido")

PREMIERA: 6 listopada 2015 r.

Gatunek: dramat historyczny/ film oparty na faktach
Produkcja: Hiszpania 2013
Czas: 139 min

Reżyseria: Pablo Moreno
Produkcja: Pablo Moreno – Contracorriente Producciones, Misjonarze Klaretyni
Scenariusz: Juanjo Díaz Polo
Zdjęcia: Rubén D. Ortega
Montaż: María Esparcia

Występują: Inigo Etayo, Jerónimo Salas, Alex Larumbe, Luis Segui, Eneko Capapay, Gabriel González, Ricardo del Cano, Isaac Israel, Guido Agustín Balzaretti, Javier Suárez, Julio Alonso, Juan Lombardero, José María Rueda, César Diéguez, Daniel Gómez, Jorge Ferrer, Rodrigo Saiz, Teseo Martín, Santiago Blanco, Gabriel Latorre, Jesús Guzmán, José Carlos Canas, Mauro Muniz, Elena Furiase, Ainhoa Aldanondo, Raúl Escudero, Jacobo Munoz, Juan Alberto López, Alex Tormo, José García Carrasco, Miguel Ángel Morenza, Juan jo Díaz Polo, Chema Coloma, Jordi Estupina, Gonzalo Mérida, Juan Rueda, Emma Caballero, María Jesús Pereiro, Rodrigo Poison.

www.zakazanybog.pl
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 stycznia

Poniedziałek, III Tydzień zwykły
+ Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Dz 22,3-16 albo Dz 9,1-22; Ps 117,1-2; Mk 16,15-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter