21 października
środa
Urszuli, Hilarego, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W cztery oczy

Ocena: 0
1432
Czytelnicy „Idziemy” mieli już okazję poznać artystów rzeźbiarzy Teresę i Dariusza Kowalskich, których opisałam w artykule "Razem do Nieba" (nr 10 [391], 10 marca 2013 r.).
Stwierdzili tam, że „Na życie artysty składa się postawa twórcza i religijna. Tych dwóch sfer nie da się rozdzielić”. Na dziesięciolecie naszego tygodnika przygotowali statuetki „Wstańcie, chodźmy” dla świeckich reprezentujących świat wartości św. Jana Pawła II. Otrzymali je Dorota Gawryluk oraz Krzysztof Ziemiec.

Rzeźbiarze obchodzą właśnie trzydziestolecie pracy twórczej. Na tę okazję małżonkowie przygotowali ekspozycję jubileuszową „W cztery oczy”, którą do 14 października można oglądać w Domu Artysty Plastyka przy ul. Mazowieckiej 11A w Warszawie.

Wystawa przypomina, że Teresa i Dariusz Kowalscy wspólnie zrealizowali bardzo wiele projektów, m.in. płaskorzeźby na bramie Cmentarza Żydowskiego na warszawskim Bródnie, płaskorzeźby i rzeźbę Matki Bożej na elewacji kościoła św. Stanisława Kostki w Warszawie, rzeźby Agnieszki Osieckiej czy rzeźbę Ronalda Reagana w Doylestone w Stanach Zjednoczonych. Pani Teresa jest twórcą pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy jego sanktuarium na Żoliborzu, a pan Dariusz – pomnika „Z ducha Wolności” w Mendel oraz pomnika ku czci Pomordowanych w Praskich Więzieniach przy ul. Namysłowskiej w Warszawie.

W czasie wernisażu, 30 września, artyści otrzymali medal od Wydziału Zarządzania UW, a także od Mazowieckiego Towarzystwa Kultury za „zasługi dla Mazowsza”. Życzymy kolejnych owocnych lat pracy twórczej!

Ewelina Steczkowska
fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Idziemy nr 41 (524), 11 października 2015 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 października

Środa, XXIX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
«Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 3,2-12; Ps (Iz 12,2.3 i 4bcd-6); Łk 12,39-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter