25 września
poniedziałek
Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Vaticanobservatory.org - nowa strona www Obserwatorium Watykańskiego

Ocena: 0
565

Można już odwiedzać nową angielskojęzyczną stronę internetową Obserwatorium Watykańskiego. Jej celem jest m.in. pokazywać, że Kościół katolicki nie sprzeciwia się nauce, a wręcz przeciwnie – jest jej sprzymierzeńcem.

Fot. vaticanobservatory.org - Vatican Advanced Technology Telescope (VATT) w Arizonie

Prace nad nową witryną trwały od połowy ubiegłego roku. Aby skorzystać z zasobów zgromadzonych przez papieskich naukowców należy wpisać w wyszukiwarkę adres: vaticanobservatory.org.

Dyrektor Obserwatorium, jezuita, brat Guy Consolmagno przyznał, że stara strona prawie nie była odwiedzana i stąd decyzja o stworzeniu nowej.

Misją Obserwatorium Watykańskiego, pozostawioną nam przez papieża Leona XIII jeszcze w 1891 roku, jest przypominanie światu, że Kościół wspiera naukę. Wykonaliśmy całkiem dobrą robotę, jeśli chodzi o naukę, ale niestety nie odnieśliśmy takiego sukcesu w kwestii «pokazywania światu». Wielu ludzi mówiło mi, że nawet nie wiedziało, iż Watykan ma obserwatorium

– powiedział Consolmagno.

Oprócz strony internetowej, która zawiera setki materiałów na temat relacji łączących wiarę i naukę, Obserwatorium Watykańskie uruchomiło również podcast, w którym, wraz z watykańskimi astronomami i gośćmi-ekspertami, rozmawia na temat „cudu stworzenia wszechświata przez Boga”.

Watykańskie Obserwatorium, którego korzenie sięgają 1582 roku, jest jednym z najstarszych tego typu placówek na świecie. Jego siedziba znajduje się w Castel Gandolfo, miasteczku położonym niedaleko Rzymu, będącym letnią rezydencją papieży. Mieszka tam i pracuje kilkunastu księży oraz braci. Watykańskie Obserwatorium utrzymuje także grupę badawczą na Uniwersytecie w Arizonie, gdzie we współpracy z uczelnią zbudowało na górze Graham teleskop Vatican Advanced Technology Telescope (VATT). Rozpoczął on pracę w 1993 roku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 września

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma,
temu zabiorą nawet to, co mu się wydaje, że ma

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 8, 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter