27 października
wtorek
Iwony, Sabiny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tymoteusz powraca

Ocena: 0
54

Teatr Lalka wznowił działalność we wrześniu.

fot. Teatr Lalka/Roman Holc

Jako pierwszą premierę artyści przygotowali uroczą bajkę dla dzieci „Tymoteusz Rimcimci”, autorstwa Jana Wilkowskiego, byłego dyrektora Teatru Lalka. Premiera sztuki, pierwszej z cyklu sześciu bajek, odbyła się w 1960 roku. Obecnie sztukę wznowił Jarosław Antoniuk, nieco zmieniając szczegóły scenariusza i przystosowując tekst i inscenizację do współczesnej wrażliwości dzieci. Urocza bajka o niefrasobliwym niedźwiadku Tymoteuszu, który niczym małe dziecko, przeżywa niesamowite przygody, na scenie Teatru Lalka nabrała nowego blasku.

Ojciec posyła Misia do sklepu po jajka. Podczas wędrówki mały bohater zaprzyjaźnia się z kudłatym bezpańskim psem, następnie spotyka kwokę i sprytnego lisa. Uczy się prostych czynności, robienia jajecznicy, a także przekomarza się z ojcem. Zabawne wydarzenia odbywają się w rytmie melodyjnych piosenek, w jasnej, prostej scenografii. Wymowa spektaklu sprowadza się do propagowania szacunku i miłości dla przyrody i zwierząt, jednak bez modnych dziś ideologii.

 


Tymoteusz Rymcimci”; Teatr Lalka; reżyseria: Jarosław Antoniuk; scenografia i lalki: Eva Farkosova; aktorzy: Bartosz Budny, Aneta Jucejko-Pałęcka, Wojciech Pałęcki, Andrzej Perzyna, Wojciech Słupiński i inni; premiera: 12 września

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 października

Wtorek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 5,21-33; Ps 128,1b-5; Łk 13,18-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter