21 października
czwartek
Urszuli, Hilarego, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tęskniącym za macierzyństwem

Ocena: 0
297

Wielka nadzieja, radość oczekiwania, a po niej frustracja, gniew, zazdrość wstyd i szukanie winnego – doświadczenia, przez które przechodzą małżeństwa mające trudności z poczęciem dziecka dotyczą także Jean Dimech-Juchniewicz, autorki książki o niepłodności.

Podobnymi przeżyciami dzieli się także kilkanaście innych kobiet. Tak powstał praktyczny przewodnik z pytaniami do rozważenia i dyskusji, z zamiarem realnego wsparcia, wzmocnienia wiary i relacji małżeńskich, pomocy w zrozumieniu nauki Kościoła, sprzeciwiającej się zabiegom in vitro.

Dr n. med. Przemysław Binkiewicz, ginekolog i konsultant naprotechnologii ocenia, że książka mogłaby nosić tytuł „Teologia niepłodności”. Jako lekarz, zajmujący się od kilkunastu lat leczeniem chorób powodujących niezdolność małżeństwa do poczęcia dziecka, zauważa, że doświadczenie niepłodności, jeśli jest przyjęte z wiarą, może stać się płodną pielgrzymką do prawdziwego życia z Jezusem.

Autorka wskazuje, w jakim kierunku iść, by doznać uzdrowienia duchowego, a jeśli to możliwe także fizycznego. Dodatkiem są modlitwy z przykładami biblijnych postaci zmagających się z niepłodnością. Także wykaz świętych i patronów, przez wstawiennictwo, których małżeństwa mogą modlić się o pomoc.

 


 

 

  „Niepłodność. Podpowiedzi dla katolickiego małżeństwa
  Jean Dimech-Juchniewicz
  Wydawnictwo „W drodze”
  Poznań 2020

 

 


 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 października

Czwartek, XXIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 12,49-53
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter