14 grudnia
piątek
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Śpiew to stan ducha

Ocena: 0
728

Sama zebrała fundusze i nagrała płytę „Psalmy”, wykonała też psalm do Biblii Audio. Małgorzata Hutek, utalentowana wokalistka i kompozytorka, nie tylko muzyką, ale całym swoim życiem chce chwalić Pana Boga.

fot. Maria Jarzyna

– Przed pięcioma laty mój przyjaciel kapucyn powiedział: „Napisz muzykę do Psalmu 131”. Wiem, jaką wartość i moc mają psalmy, i w jakiś sposób nie czułam się „godna” by je wykonywać. Zależało mi, żeby forma nie przysłoniła treści tych utworów. Najważniejszy był dla mnie przekaz psalmów – opowiada.

– Ufność Panu Bogu jest tym, co mnie w psalmach zachwyca najbardziej. Każdy z psalmów był i jest dla mnie drogowskazem – wyznaje.

Na płycie „Psalmy” znalazło się 14 utworów: „Ufam Tobie” – Ps 131, „Pan ze mną jest” – Ps 118, „Boże mój, Boże, szukam Ciebie” – Ps 63, „Jak przedziwne jest imię Twe” – Ps 8, „Panie, głośno wołam” – Ps 142, „Pan światłem i zbawieniem mym” – Ps 27, „Powierz Panu swoją drogę” – Ps 37, „Złożyłem w Panu całą nadzieję” – Ps 40, „Jak łania pragnie wody ze strumeni” – Ps 42, „Pan jest pasterzem mym” – Ps 23, „Ty, Panie, znasz mnie” – Ps 139, „Chwal, duszo moja, Pana” – Ps 146, piękne „Intro” Dominika Wanii oraz „Modlitwa”, kótra jest kompilacją nagrań nadesłanych przez uczestniów zbiórki na płytę (wszystko to są psalmy).

– Nie było tak – wyjaśnia Małgorzata Hutek – że otwierałam Pismo Święte i podejmowałam czysto artystyczną decyzję: „Ten psalm będzie pasował do mojej koncepcji albumu”. Na początku psalmy były dla mnie osobistą modlitwą. Można powiedzieć, że chodziłam z nimi i wgłębiałam się w ich treść. Zadziwia mnie, że jest to konkretne Słowo mające moc zmieniać moje życie. Dlatego chciałam się tym podzielić z innymi.

Produkcja albumu to jednak kosztowna sprawa, a konieczność proszenia o pieniądze to trudny próg do przejścia. – Dostałam ludzi chyba z nieba – śmieje się artystka.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 47 (685), 25 listopada 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 9 grudnia 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -