5 marca
piątek
Adriana, Fryderyka, Teofila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Specjalny pokaz filmu "Bóg nie umarł 2"

Ocena: 0
1335

Czy istnienie Boga da się obronić na sali sądowej? Czy możliwe jest życie w całkowicie świeckim i neutralnym państwie? Na te pytania odpowiada film "Bóg na umarł 2", który w przeddzień ogólnopolskiej premiery zostanie pokazany w ramach XXII Targów Wydawców Katolickich.

2016-04-05 21:58
mip / Warszawa (KAI), mz
fot. Monolith Films

Specjalny pokaz filmu odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 21:00 w warszawskim Kinie Luna. Uświetni on pierwszy dzień XXII Targów Wydawców Katolickich, które między 7 a 10 kwietnia będą odbywać się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

„Bóg nie umarł 2” to historia Grace Wesley, młodej nauczycielki historii pracującej w jednym z prestiżowych amerykańskich liceów (w tej roli Melissa Joan Hart, znana szerokiej publiczności telewizyjnej przede wszystkim z roli w serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica”). Podczas jednej z lekcji bohaterka odpowiada na pytanie uczennicy, cytując słowa Jezusa. Choć robi to bardzo rzeczowo, natychmiast zostaje oskarżona o naruszenie zasady świeckości instytucji publicznej. Rodzice uczniów wraz z dyrekcją szkoły chcą usunąć ją ze stanowiska, a także pozbawić prawa do wykonywania zawodu. Grace staje przed wyborem – przeprosić i przyznać się do winy albo walczyć o prawdę. Jako gorliwa chrześcijanka, wybiera tę drugą opcję. Czy uda jej się obronić swoje dobre imię na sali sądowej? Czy przekona przysięgłych, że walka o laboratoryjnie świeckie państwo prowadzi do absurdu?

Scenarzyści filmu, Chuck Konzelman i Cary Solomon, przyznają, że jest on inspirowany prawdziwymi wątkami. Przypomnijmy, że pierwsza część filmu przed rokiem zgromadziła w polskich kinach ponad 140 tysięcy osób.

Film został objęty patronatem medialnym przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży. „Ufam, że na drodze do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, ten film stanie się ważnym impulsem do rozwoju i mężnego wyznawania wiary przez młode pokolenie” – mówi ks. Krzysztof Dukielski, zastępca dyrektora Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

„Bóg nie umarł 2” trafi do kin 8 kwietnia.

Patronat medialny nad filmem sprawuje również tygodnik "Idziemy".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 marca

Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego; każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 21,33-46
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): par. św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Rzymowskiego 35, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter