20 marca
poniedziałek
Klaudii, Eufemii, Maurycego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sondaż: Budowle sakralne należą do najpiękniejszych budynków na świecie

Ocena: 4.6
213

Czy to katedry, meczety, czy świątynie buddyjskie: według ostatnich sondaży budynki sakralne należą do najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc i do najpiękniejszych budynków na całym świecie. W najnowszym międzynarodowym rankingu portalu turystycznego Tripadvisor, 13 obiektów sakralnych znalazło się wśród 20 najpiękniejszych budowli świata.

Fot. www.budowle.pl - Sagrada Familia w Barcelonie

Na czele listy znajduje się słynna Bazylika Sagrada Familia w Barcelonie. Spektakularny budynek wyróżnia się spośród wszystkich innych wartością artystyczną, historią i oryginalnością architektoniczną, uzasadniają swój wybór użytkownicy portalu turystycznego Tripadvisor. Z portalu korzysta co miesiąc ponad 460 milionów osób ze 130 krajów.

Paryska Katedra Notre-Dame zajmuje drugie miejsce. Na liście znalazły się także trzy inne budynki w stolicy Francji: Bazylika Sacre-Coeur (9. miejsce), dawna kaplica pałacowa Sainte-Chapelle (16) i Muzeum Luwru (19). Ewangelicko-luterański kościół Hallgrímura w Reykjaviku na Islandii oraz Katedra w Mediolanie zajmują 14 i 15 miejsce.

Według sondażu jednym z najpiękniejszych meczetów na świecie jest Wielki Meczet Szejka Zajida w Abu Zabi (4 miejsce). Jest to również jeden z największych meczetów na świecie, który może pomieścić 40 000 osób. Błękitny Meczet w Stambule zajął 7 miejsce. Zaraz za nim plasuje się mauzoleum Tadź Mahal w Agrze w Indiach.

Oprócz wiedeńskiego Pałacu Schönbrunn (10. miejsce) i budynku Parlamentu w Budapeszcie (12. miejsce), użytkownicy portalu zaliczyli do najpiękniejszych budynków na ziemi także Katedrę św. Jana Chrzciciela w Savannah w USA (11. miejsce), buddyjską świątynię Wat Pho w Bangkoku (13. miejsce) oraz meczet Hagia Sophia w Stambule.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 marca

Poniedziałek, IV tydzień Wielkiego Postu
Nawracajcie się,
bliskie jest królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 1, 16. 18-21. 24a lub Łk 2, 41-51a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter