22 kwietnia
niedziela
Kai, Leonii, Sotera
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Siła sióstr

Ocena: 4.925
1221

Beata Kołodziej jest cenioną i nagradzaną bajkopisarką, pisarką, scenarzystką, reżyserką. Jej siostra Katarzyna Dziurdzik prowadzi szkołę tańca flamenco Fuente de la Amapola. Razem stworzyły w Krakowie niezwykły zespół.

fot. arch. Beaty Kołodziej

Przed trzema laty Kasia, włączając Beatę jako prelegentkę do swojego projektu przygotowanego dla szkoły, zadziałała w życiu siostry niczym katalizator. Dziś Beata realizuje projekty adresowane przede wszystkim do kobiet, prowadzi warsztaty, wygłasza prelekcje, których przesłanie można streścić słowami z jej ostatniej książki „Czas na kobiecość”: masz w sobie potencjał, który może zmienić świat. Obie odniosły w życiu sukces, swoje pasje przemieniając w zawód, i obie uważają, że spełnione, szczęśliwe życie jest na wyciągnięcie ręki: wystarczy całkowicie zaufać Bogu, zrobić krok w nieznane, a potem ciężko pracować.

 

Scenariusz na życie

Od lat życie Beaty układało się niczym dobrze wymyślony scenariusz: kochający mąż, dwójka dzieci, dom pod Krakowem i mnóstwo pracy twórczej. Wydawnictwa chętnie publikowały kolejne jej bajki, „Promyczki” śpiewały jej piosenki, „Ziarno” wykorzystywało jej scenariusze. Tymczasem Kasia miała poczucie, że jej życie buksuje w miejscu, niczym koła samochodu w piachu. W końcu, by uciec przed bezrobociem i własną frustracją, wyjechała do Hiszpanii. Tam ciężko, fizycznie pracowała, a dla higieny psychicznej uczyła się języka i tańca, który ją zachwycił – sevillany. Wróciła po czterech latach: pewna siebie, zahartowana przez przeciwności i nauczona, jak tańcem dodawać życiu kolorów. Żeby poznać nowych ludzi, poszła na kurs dla kobiet przedsiębiorczych. – Własny biznes chyba nie jest dla mnie – skonstatowała jednak... i pełna obaw założyła szkołę tańca.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 15 (653), 15 kwietnia 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 25 kwietnia 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły