11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Siła paciorków

Ocena: 4.1
2156

Co łączy okupowaną przez Związek Radziecki powojenną Austrię, siostry zakonne na kazachskim stepie i amerykańskiego żołnierza w Afganistanie? Twórcy filmu dokumentalnego „Teraz i w godzinę śmierci” zabierają nas w podróż po czterech kontynentach, aby pokazać prawdę o powszechności i potędze modlitwy różańcowej.

fot. PIRania

Pokazują, że zmieniała losy nie tylko pojedynczych ludzi, ale całych narodów. Nie skupiają się na historiach z przeszłości, ale, pokazując akcję rozdawania białych różańców na ukraińskim Majdanie czy organizowaną właśnie przez franciszkanów krucjatę przeciw terroryzmowi, wskazują, jak bardzo ludzie nadal ufają tej modlitwie. I że nie jest to nadzieja nieuzasadniona. Poznajemy opowieści osób, które – tak jak nigeryjskie kobiety więzione przez Boko Haram – naprawdę uchwyciły się Różańca „w godzinę śmierci” i zostały ocalone.

Oprócz wciągających historii zaletą filmu są piękne zdjęcia i… pewien realizm. Nie ma tutaj naiwności, która niestety często zdarza się twórcom produkcji ewangelizacyjnych. Różaniec nie jest czarodziejską różdżką, magicznie rozwiązującą problemy, ale narzędziem duchowej walki stopniowo przemieniającym przede wszystkim tego, który się na nim modli. Po wyjściu z kina sami automatycznie chwytamy za różaniec.

Lista kin, w których film będzie wyświetlany, jest dostępna na: teraziwgodzinesmierci.pl. Patronat medialny sprawuje tygodnik „Idziemy”.

 

„Teraz i w godzinę śmierci”. Dokument. 95 min. Reżyseria: Mariusz Pilis i Dariusz Walusiak. Dystrybucja: PIRania

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter