29 stycznia
sobota
Zdzisława, Franciszka, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sierpień miesiącem modlitwy za muzyków chrześcijańskich

Ocena: 0
1576
„Wierzymy, że bez ufnej modlitwy do Pana Boga nie możemy skutecznie ewangelizować poprzez muzykę chrześcijańską” – deklarują organizatorzy drugiej edycji sierpniowej akcji modlitewnej za muzyków.
2015-08-03 13:33
pra / Kraków (KAI), mz
 
„Zapraszamy wszystkich. Młodych i starszych – wszystkich tych, którym bliska jest muzyka grana na chwałę Boga” – mówi Michał Guzek z serwisu Chrześcijańskie Granie i zapowiada, że sierpień 2015 roku upłynie pod znakiem modlitwy za muzyków, młodzież grającą w salkach muzycznych oraz wydawców, media i organizatorów koncertów. „Muzyka przemienia serca i często jest pierwszym zetknięciem z żywym Słowem Bożym” – przekonują pomysłodawcy inicjatywy.

Organizatorzy akcji „Miesiąc modlitw w intencji muzyki chrześcijańskiej w Polsce!” (fundacja i serwis Chrześcijańskie Granie) przez cały sierpień zapraszają tych wszystkich, którym bliska jest muzyka chrześcijańska w Polsce, do modlitwy w intencji jej rozwoju. Obejmą modlitwą całe środowisko polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej – zarówno artystów, a także tych wszystkich, którzy działają na jej rzecz. Po raz pierwszy akcję koordynuje fundacja Chrześcijańskie Granie, która została powołana właśnie w celu wspierania rozwoju muzyki chrześcijańskiej.

„Wspaniała inicjatywa! Bez modlitwy ani rusz! Jestem z Wami!” – zdeklarowała na facebookowym wydarzeniu inicjatywy Kasia Leszczyńska. Z kolei Adam Batruch napisał: „Popieram całym sercem, potrzeba nam dobrej muzyki – nie tylko jakością muzyki, ale i dobrej przekazem – aby śmiało można było słuchać bez zastanawiania się, czy dany utwór nie niesie za sobą złego przekazu. Poza tym słuchając dobrej muzyki uwielbia się Boga - to wspaniała forma o każdej porze dnia, nawet nie myśląc o tym!”.

Inicjatywa modlitwy o rozwój muzyki chrześcijańskiej w Polsce powstała w zeszłym roku. Podobnie jak w 2014 roku, przygotowany został harmonogram akcji.

W pierwszym tygodniu zaproponowano modlitwę o rozwój salek muzycznych w Polsce, za akcję „Grajmy Chrześcijańskie Granie” oraz wszystkich zaangażowanych w prowadzenie schol, zespołów amatorskich i młodych, którzy w nich grają. W drugim tygodniu modlitwą zostaną otoczeni organizatorzy festiwali, koncertów i innych wydarzeń muzycznych, media, wydawcy i wszyscy ci, którzy promują muzykę chrześcijańską w Polsce. Z kolei „muzyków, zespoły i wszystkich twórców muzyki: tekściarzy, kompozytorów, realizatorów, akustyków, producentów i managerów” polecać Bogu będzie można w trzecim tygodniu akcji, a w ostatnim modlitwą objęte zostaną wszystkie inicjatywy „Chrześcijańskiego Grania”, a szczególnie: 5. Festiwal Chrześcijańskie Granie, Koncert Debiuty, Grajmy Chrześcijańskie Granie oraz nowopowstała fundacja „Chrześcijańskie Granie”.

Organizatorzy zachęcają też do nadsyłania własnych intencji. Jako modlitwę proponują codziennie dziesiątkę różańca lub Psalm 98; sugerują też możliwość postu i jałmużny.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 stycznia

Sobota, III Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 4, 35-41
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter