24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rzeczy warszawskie w Muzeum Warszawy

Ocena: 0
2181

Przedmioty są niemymi świadkami historii. Za ich pomocą, każdy może opowiedzieć historię Stolicy na swój sposób.

fot. materiały prasowe

Wystawa główna Rzeczy warszawskie składa się z trzech części: Rzeczy warszawskie, Dane warszawskie i Dzieje kamienic. W 21 gabinetach tematycznych znaleźć można rzeczy – świadków i uczestników historii miasta. Są punktem wyjścia do opowiedzenia historii swoich właścicieli i twórców oraz wydarzeń i procesów, które ukształtowały współczesną Warszawę.

Spośród 300 000 obiektów znajdujących się w zbiorach Muzeum Warszawy, wybrano 7352, które będą udostępniane publiczności. Wśród nich są zarówno dzieła sztuki, jak i rzeczy codzienne. Wszystkie są oryginałami.

Wystawa nie opowiada jednej historii, nie odtwarza wprost dziejów miasta od jego początków do chwili obecnej. Podczas spaceru po staromiejskich kamienicach – w swoim tempie i wybraną przez siebie trasą – każdy może z pomocą tych rzeczy ułożyć własną opowieść o Warszawie.

W maju 2017 roku otwarto 8 gabinetów tematycznych oraz towarzyszące wystawie głównej Rzeczy warszawskie dwie ekspozycje: Dzieje kamienic i Dane warszawskie. Pozostałe 13 gabinetów zostanie otwartych 9 czerwca 2018 roku.
 
Będzie to symbolicznym zwieńczeniem projektu modernizacji Muzeum Warszawy, trwającego od 2014 roku.

W weekend 9 i 10 czerwca na Rynku Starego Miasta odbędą się warsztaty dla dorosłych i rodzin z dziećmi, wystąpi Sinfonia Varsovia. Wystawę główną każdy będzie mógł zwiedzić za darmo – wystarczy zarezerwować bezpłatny bilet na stronie internetowej Muzeum Warszawy.

Więcej wydarzeń związanych z wystawą główną na stronie muzeum.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -