2 marca
wtorek
Heleny, Halszki, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Bóg w Krakowie"

Ocena: 0
2441
„Bóg w Krakowie” ma być filmem o tęsknocie człowieka za Stwórcą i Jego miłością – zapowiadają twórcy produkcji, do której zdjęcia potrwają do końca września. Premiera przewidziana jest na maj przyszłego roku.
2015-08-31 16:10
pra / Kraków (KAI), mz
fot. Bogusław Zdębski / Rafael Media
 
Akcja filmu rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Na splatających się drogach bohaterów swoje ślady odciskają Bóg i wielcy święci, a wiele kluczowych scen rozegra się w pełnych mistyki miejscach, jak choćby pod wawelskim Czarnym Krzyżem.

Jak podkreśla reżyser i autor scenariusza Dariusz Regucki, „Bóg w Krakowie” ma być filmem o tęsknocie człowieka za Stwórcą i Jego miłością. – Choć wszystkie filmowe historie licznych bohaterów dotykają tematu wiary, będą miały przy tym wymiar uniwersalny. Widzowie z każdego zakątka świata będą mogli się w nich odnaleźć – zaznacza Regucki.

Bohaterami filmu będą m.in. młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące doczekać się dziecka; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu. Co ich łączy? „W historie wszystkich bohaterów wkracza Opatrzność” – wyjaśniają twórcy filmu.

– Każdy, kto zapoznał się ze scenariuszem stwierdzał, że to będzie film, jakiego dotąd w polskim kinie nie było. Bardzo oryginalne zderzenie codziennych problemów z mistyką, odważne i jasne przesłanie, a przy tym lekkość, ciepło, prostota, humor i niezwykle ukazany duch miasta wynikający z jego dziedzictwa to wyjątkowe atuty obrazu – mówi Andrzej Sobczyk z Rafael Film, producent „Boga w Krakowie”.

To także film o nadziei, przebaczaniu, poświęceniu, miłości, wolności. – Tematy podejmowane w filmie są wiecznie żywe i dziś bardzo potrzebne. Jestem przekonany, że ten film pobudzi do dyskusji i refleksji – mówi Jerzy Trela, odtwórca jednej z głównych ról.

Jak zapowiada producent, w tym pełnym dobrych emocji obrazie, obok Jerzego Treli, widzowie będą mogli podziwiać wielu znakomitych aktorów: Dorotę Pomykałę, Kamilę Baar, Radosława Pazurę, Piotra Cyrwusa, Edwarda Linde-Lubaszenko, Karolinę Chapko, Macieja Słotę i wielu innych. Reżyserem i autorem scenariusza jest Dariusz Regucki, twórca m.in. „Karoliny”.

Zdjęcia do „Boga w Krakowie” potrwają do końca września tego roku. Film patronatem honorowym objął kard. Stanisław Dziwisz. Światowa premiera przewidziana jest na maj 2016 roku.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 marca

Wtorek, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
«Największy z was niech będzie waszym sługą».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 23, 1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 2 marca par. Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Przy Agorze 9, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter