11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Różańcowe cuda

Ocena: 0.55
628

Wątpiącym w moc modlitwy polecam książkę „Dziesięć cudów Różańca”.

Pamiętamy, jak w 2010 r. świat żył medialnymi doniesieniami o 33 górnikach uwięzionych 700 m pod ziemią w chilijskiej kopalni. Mało kto wie, że modlitwa różańcowa odegrała tu kluczową rolę. Szanse na uratowanie górników graniczyły z cudem. Dopiero po 17 dniach udało się nawiązać z nimi łączność i przez wywiercony wąski szyb podać żywność i picie. Papież Benedykt XVI wezwał cały świat do modlitwy. Górnikom posłał 33 różańce, by na nich się modlili. Po 69 dniach od wypadku wszyscy mężczyźni zostali uwolnieni. Był 13 października, rocznica objawień w Fatimie.

Ks. Donald Calloway MIC przytacza wiele historii osobistych i tych, które miały wpływ na losy świata w czasach współczesnych i przed wiekami. Cuda różańcowe zebrane w dziesięć rozdziałów pokazują też świętych i błogosławionych Kościoła żyjących tą modlitwą. Począwszy od św. Dominika, z którym związana jest historia powstania modlitwy różańcowej, przez o. Pio, Maksymiliana Kolbego po Jana Pawła II. Na uwagę zasługuje narracja książki, z myślami papieży o różańcu, informacjami o odpustach związanych z tą modlitwą, odniesieniami do Biblii i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Powstała książka, którą czyta się jak wciągającą powieść, a niesie ona ze sobą całą wiedzę teologiczną o różańcu.

 


 

 

  Donald Calloway MIC
  "Dziesięć cudów Różańca"
  Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
  Warszawa 2020

 

 


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter