2 marca
wtorek
Heleny, Halszki, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rekolekcje dla małżonków

Ocena: 4.6
513

Jaki jest ostateczny cel małżeństwa? Zbawienie małżonków i ich dzieci. Ostatecznym celem małżeństwa jest niebo – piszą w książce „Trzy sekrety. Rekolekcje dla małżeństw” małżonkowie Dan i Amber Dematte.

Autorzy tej pozycji, wydanej przez dominikańskie wydawnictwo W drodze, są małżeństwem z kilkunastoletnim stażem, mieszkają z czworgiem dzieci w Columbus w amerykańskim stanie Ohio. Dan prowadzi audycje radiowe, pisze artykuły, wspiera młodzież, Amber jest instruktorką programu „Wiara i kondycja”, specjalizuje się w konferencjach dla kobiet.

„Dzięki Trzem sekretom święte małżeństwo wydaje się nie tylko czymś możliwym do osiągnięcia, ale jednocześnie atrakcyjnym. To bardzo osobiste zaproszenie do odkrycia radości płynącej z codziennego praktykowania cnót ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Zdecydujcie się na 33-dniowe rekolekcje w zaciszu swojego domu, a zyskacie nową jakość i głębię wyjątkowej relacji – między wami i Bogiem” – zachęca wydawca.

Już na wstępie autorzy zauważają, że nasza kultura odrzuciła Boży plan w odniesieniu do seksualności i małżeństwa, a wciąż rośnie dyktatura moralnego relatywizmu, w której ludzie zaprzeczają obiektywnym prawdom moralnym i ulegają kłamstwu, podpowiadającemu, że sami mogą wykonywać wyboru odnośnie do tego, co jest dobre, a co złe. Dlatego tak niezwykle aktualne i ważne są cytowane w książce słowa św. Jana Pawła II: „Jaka jest rodzina, taki będzie naród i taki będzie świat, w którym żyjemy”.

Rozpisane na 33 dni rozważania rekolekcyjne niewątpliwie mogą pomóc małżonkom w szukaniu odpowiedzi na pytania o sens życia, podpowiadają, jak odbudować szczęśliwe życie, są dobrą okazją do dyskusji (zainspirowanej przez autorów pytaniami) i wspólnej modlitwy, zaproponowanej na zakończenie każdego dnia.

Jak w praktyce wygląda jeden z dni rekolekcji? „Słuchanie języków miłości” – to temat dnia trzydziestego. Mowa tu o posłuszeństwie, organizowaniu czasu wartościowego dla małżonków, o kontakcie fizycznym i wzajemnym obdarowywaniu. Autorzy proponują też „Quiz języka miłości” i podają ocenę jego wyników.

Atrakcyjnie napisana książka do „przerobienia” w ciągu 33 dni w domu, teraz podczas pandemii, z całą pewnością będzie poważną alternatywą w stosunku choćby do wspólnego oglądania kolejnych seriali telewizyjnych. Oczywiście alternatywą dla tych, którzy swoje małżeństwo traktują poważnie, jak na to zasługuje jego sakramentalny charakter i wzajemna miłość.


 

 

Dan i Amber Dematte
Trzy sekrety. Rekolekcje dla małżeństw
Przekład: Elżbieta Kopocz
Wydawnictwo W drodze
Poznań 2021, 296 s.

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy"

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 marca

Wtorek, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
«Największy z was niech będzie waszym sługą».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 23, 1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 2 marca par. Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Przy Agorze 9, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter