30 września
środa
Wery, Honoriusza, Hieronima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rampa teatrem roku

Ocena: 0
1121

7 marca w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ogłoszono wyniki Plebiscytu "Warszawiaki 2018", w którym mieszkańcy stolicy wybierali najlepsze instytucje kultury i rozrywki. W katgorii teatr najwięcej głosów uzyskał Teatr Rampa.

Fot. Scena ze spektaklu Jesus Christ Superstar / Kinga Karpati / Teatr Rampa

Rampa jest dziś jednym z najliczniej odwiedzanych miejskich teatrów Warszawy. Został wbranny najlepszą warszawską sceną, wyprzedzając m.in. Nowy Teatr, Teatr Muzyczny Roma, Teatr Polski czy TR Warszawa. Co roku gości w nim ponad 80 tysięcy widzów na ponad 300 spektaklach.

Zdecydowana większość przedstawień znajdujących się w jego repertuarze to widowiska muzyczne adresowane do widzów dorosłych oraz do dzieci i młodzieży. W ostatnich latach Rampa dokonała zasadniczego przeobrażenia twórczego i repertuarowego. Podbiła serca warszawiaków widowiskami muzycznymi opartymi o największe przeboje Broadwayu, legendę The Doors, przeboje grupy Queen czy znane polskie szlagiery z tekstami Agnieszki Osieckiej w spektaklu “Cafe Sax”. Przede wszystkim jednak mieszkańcy Stolicy z uznaniem przyjęli na prawym jej brzegu światowej sławy musicale takie jak “RENT” ,“Kobiety na skraju załamania nerwowego”czy “Jesus Christ Superstar“.

Wykonawcami tych przedstawień są zarówno aktorzy stałego zespołu Teatru jak i najlepsi, pozyskani w drodze wielostopniowych konkursów wokaliści i tancerze ze wszystkich scen muzycznych w kraju. W musicalu „Jesus Christ Superstar” spotykają się zdobywcy tytułów Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018: Jakub Wocial i Agnieszka Przekupień a także nominowana do tego tytułu Natalia Piotrowska, jak również nominowani do tytułu Najlepszych Tancerzy: Santiago Bello i Ewelina Kruk.

Rok 2018 był dla Teatru Rampa rokiem przebojowej premiery widowiska z największymi przebojami The Beatles -“Twist and Shout” i jednocześnie rokiem rekordowej frekwencji (99 proc), która przełożyła się na zainteresowanie naszym teatrem nowego kręgu publiczności. W tym czasie znacząco wzrosło również grono fanów Teatru w mediach społecznościowych. 
Był zatem rokiem sukcesu opatrzonego wyraźnym uznaniem warszawskich Widzów.

Zwycięstwo Teatru Rampa w plebiscycie "Warszawiaki 2018" jest tego uznania wyrazem, a dla jego dyrekcji widocznym aplauzem dla musicalowego repertuaru teatru i ogromnej jego przyjazności względem Widza. Zresztą sprwadźcie to sami!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 września

Środa, XXVI Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
«Pójdź za Mną»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Hi 9,1-12.14-16; Ps 88,10b-15; Łk 9,57-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter