24 sierpnia
sobota
Jerzego, Bartosza, Haliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Radosny festiwal

Ocena: 0
157

Uroczysta gala II Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie odbyła się 10 maja na nowej scenie Warszawskiej Opery Kameralnej przy ul. Konopnickiej. 

fot. Maciej Buda

Organizatorem był stołeczny Zespół Szkół Specjalnych nr 85. Występy odbyły się pod hasłem,, Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać”, a miały wyzwolić twórczą aktywność muzyczną, wokalną i taneczną w duchu kultury chrześcijańskiej.

Pomysłodawczynią festiwalu jest Aneta Kędziora, katechetka z ZSS nr 85. – Pierwsze kroki stawiałam, organizując lokalne wydarzenia. Kiedy zobaczyłam, że imprezy tego typu cieszą się dużą popularnością i sprawiają frajdę dzieciom, zaplanowałam rozszerzenie festiwalu na całe województwo mazowieckie. Pierwsza edycja miała miejsce dziesięć lat temu. Teraz mamy ponad stu wykonawców, a ich repertuar jest bardzo zróżnicowany. Dominują pieśni oazowe i pielgrzymkowe – mówiła.

Specjalne wyróżnienie, czyli,,Ćwierkającego Wróbla”, zdobył Bartłomiej Rutkowski za wykonanie,, Hymnu o Krzyżu”. – Cieszę się, że wygrałem. Bardzo dziękuję mojej pani od religii i panu od muzyki. Przeżywam teraz dużo emocji – skomentował zwycięzca.

Wszyscy występujący otrzymali nagrody. – Zawsze moim marzeniem było śpiewanie. Kiedy śpiewam, czuję się inaczej, dobrze czuję się na scenie. Należy walczyć o swoje marzenia i osiągać cele, dopóki zdrowie dopisuje – powiedziała Natalia Lesiak, uczestniczka festiwalu.

– Dzieci dały z siebie wszystko i jako młodzi artyści bardzo przeżywali to, co udało im się na scenie osiągnąć. Projekt został zrealizowany w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Wspiera nas Kuria Metropolitalna Warszawska. Jest to druga część festiwalu. Pierwszy etap – przesłuchanie wszystkich uczestników – odbył się w dniach 7-8 maja w naszej szkole, dzisiaj zaprezentowały się wyróżniające się zespoły – powiedziała dyrektor ZSS nr 85 Agnieszka Tymińska.

Konferansjerem był Karol Gnat, dziennikarz TVP. Na uroczystości obecna była dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska, która zaśpiewała „Hymn papieski”. Festiwal objął patronatem medialnym tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 sierpnia

"Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: «Widziałem cię pod drzewem figowym»? Zobaczysz jeszcze więcej niż to."

Dziś w Kościele: sobota, XX tydzień zwykły
+ święto św. Bartłomieja, apostoła 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Ap 21,9b-14; Ps 145,10-13ab.17-18; J 1,45-51
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -