28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przyznano Nagrody Ratzingera 2021

Ocena: 4.8
459

Watykańska Fundacja Josepha Ratzingera - Benedykta XVI ogłosiła tegorocznych laureatów Nagrody Ratzingera. Są nimi niemieccy uczeni: prof. Hanna-Barbara Gerl-Falkovitz oraz prof. Ludger Schwienhorst-Schönberger.

fot. www.vaticannews.va

Nagrody wręczy osobiście Papież Franciszek 13 listopada w Watykanie zarówno laureatom tegorocznym, jak i z ubiegłego roku, kiedy to wręczenie nagród zostało odroczone ze względu na pandemię. Prof. Gerl-Falkovitz jest byłym wykładowcą filozofii religii i religioznawstwa na Uniwersytecie Drezdeńskim. Jest znawcą i edytorem dzieł wszystkich Edyty Stein i Romana Guardiniego. Natomiast prof. Schwienhorst-Schönberger to teolog biblista na Uniwersytecie Wiedeńskim. Uchodzi za jednego największych znawców ksiąg mądrościowych, a w szczególności Pieśni nad Pieśniami.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczni laureaci Nagrody Ratzingera, którzy również odbiorą ją z rąk Papieża w Watykanie to australijska teolog prof. Tracey Rowland oraz francuski filozof Jean-Luc Marion. Nagrody Ratzingera przyznaje Papież na wniosek komitetu naukowego, w którego skłąd wchodzą kardynałowie Amato, Koch, Ravasi i Ladaria oraz bp Rudolf Voderholzer, ordynariusz Ratyzbony i przewodniczący Instytutu Papieża Benedykta XVI.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 czerwca

Wtorek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Prowadź mnie, Panie, w swej sprawiedliwości
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8, 23-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter