12 lipca
niedziela
Jana, Brunona, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Premiera "Opowieści wigilijnej" w praskim seminarium

Ocena: 0
184

W niedzielę, 8 grudnia, w praskim seminarium odbyła się premiera "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Sztukę tradycyjnie wystawiają klerycy III roku. 

fot. WSDDW-P

Spektakl wyreżyserował Marcin Kwaśny. Sztuka została uwspółcześniona. – Scrooge jest białym kołnierzykiem, liczy się dla niego tylko on sam i zarabianie pieniędzy - opowiadał reżyser na łamach Tygodnika Idziemy. – Celem spektaklu jest, aby zarówno bawił – bo są momenty śmieszne, ale i wzruszał, dawał do myślenia, prowokował do refleksji nad własnym życiem, aby każdy się zastanowił, co jest ważne, czy jesteśmy po to, aby mieć, czy aby być. Człowiek nie jest samotną wyspą, trzeba wychodzić do ludzi z miłością, którą Pan Bóg nas obdarza, nie tylko w święta Bożego Narodzenia – dodał Marcin Kwaśny.

Wśród widzów premierowego spektaklu był m.in. bp Romuald Kamiński. Ważnym elementem przedstawienia jest muzyka, której aranżację stworzył ks. Mariusz Rybałtowski. Wielu widzów traktuje obejrzenie spektaklu jako część adwentowych przygotowań do świąt Narodzenia Pańskiego.

Sztukę będzie można oglądać jeszcze: w sobotę, 14 grudnia o godz. 11.00, 15.00 i 18.30, w niedzielę, 15 grudnia o godz. 15.00 i 18.30 i we wtorek, 17 grudnia o godz. 18.30. Organizatorzy proszą, aby grupy powyżej 10 osób wcześniejsze zgłosiły się telefonicznie: 510-682-338 lub mailowo: info@sztuka2019.pl.

Więcej informacji o spektaklu na stronach: www.sztuka2019.pl lub na profilu www.facebook.com/wsddwp.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 12 lipca

Niedziela, XV Tydzień zwykły
Kto ma uszy, niechaj słucha!
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 55,10-11; Ps 65,10-14; Rz 8,18-23; Mt 13,1-23
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter