4 lutego
sobota
Andrzeja, Weroniki, Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polskie warsztaty wielkanocne dla Hiszpanów w Avili

Ocena: 5
2108

Polska tradycja malowania pisanek dociera także poza granice naszego kraju. W Avili odbyły się polskie warsztaty wielkanocne dla Hiszpanów.

fot. pixabay.com

Warsztaty wielkanocne zostały zorganizowane przez Uniwersytet Mistyki oraz stowarzyszenie polonijne Casa Capérnico, które działa w Avili.

– W tym roku zajęcia malowania jajek i przygotowywania ozdób na święta wielkanocne cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Ostatnie były tak liczne, że postanowiliśmy ograniczyć ilość uczestników. W tym roku przewidzieliśmy je na 100 osób – mówi Radiu Watykańskiemu o. Jerzy Nawojowski OCD, sekretarz i wykładowca uniwersytetu. – Przygotowaliśmy zaproszenia, które rozeszły się w tydzień, tak szybko, że sami byliśmy zaskoczeni. Te warsztaty robimy dwa razy do roku, na Wielkanoc i Boże Narodzenie. Ostatnio mieliśmy ponad 200 uczestników.

Jolanta Grześków, prezes stowarzyszenia Casa Copérnico, podkreśla, że polskie tradycje Hiszpanom bardzo się podobają: „Bardzo piękny przykład tego co robimy podała nam pani, która pracuje na portierni. Jej córka w szkole miała napisać wypracowanie o tradycjach w Hiszpanii i o tradycjach w innym kraju. Napisała, że bardzo jej się podoba malowanie jajek, tak jak to robią Polacy”.

Warsztaty polonijne weszły już na stałe do miejskiego kalendarza i cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Avili.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lutego

Sobota, IV tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter